Мєдвєдєв лякає США неіснуючою зброєю - ЗМІ

Журналісти дослідили, що погрози президента Росії розмістити у Калінінграді високоточні ракети на противагу американським ПРО поки є нездійсненними.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв у відповідь на розміщення американських елементів системи протиракетної оборони в Європі обіцяє розмістити в Калінінградській області "неіснуючі" оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер".

Про це йдеться в статті "По замкнутому колу", опублікованій в російській газеті "Коммерсант".

Зокрема, пише газета, агентство "РИА Новости" із посиланням на своє ”джерело в російському військовому відомстві” вчора повідомило, що до 2015 року ”на західному напрямку” буде розгорнуто п`ять бригад оперативно-тактичних ракетних комплексів ”Іскандер”. Ця інформація означає істотне корегування російських планів розміщення "Іскандерів".

Видання повідомляє, що неодноразово до цього високопоставлені російські військові заявляли, що на новий комплекс повинні були перейти дійсно п`ять бригад, але по всій території РФ — аж до Далекого Сходу: 26-та (Луга, під Санкт-Петербургом), 92-га (Кам`янка, під Пензою), 103-тя (Улан-Уде), 107-ма (селище Семисточне, під Біробіджаном), 114-та (Знам‘янськ, під Астраханню).

"Тепер же "Іскандери" в першу чергу повинні одержати не тільки калінінградська 152-га ракетна бригада (як пообіцяв у своєму посланні Федеральним зборам президент Дмитро Мєдвєдєв) і "ленінградська" 26-та, але також 50-та (Шуя) і 448-ма (Курськ) бригади Московського військового округу. Більше ракетних бригад "на західному напрямку" у Росії поки немає", - пише видання.

"Коммерсант" звертає увагу, що поставки "Іскандерів" у війська обіцяли почати ще в 2005 році (потім у 2006, 2007 і так рік за роком), проте й досі їх там немає.

"Зараз єдиною озброєною новими ракетами частиною залишається 630-й (навчальний) дивізіон 60-го центру бойового застосування на полігоні Капустін Яр, що має чотири пускові установки "Іскандерів". Для повного ж озброєння п`яти бригад по штату потрібно одержати від промисловості 60 пускових установок (не враховуючи великої кількості іншої спецтехніки)", - йдеться в статті.

5 листопада Мєдвєдєв заявив, що Росія розгорне в Калінінградській області ракетний комплекс "Іскандер" для нейтралізації елементів ПРО.

Окрім, цього, за словами Мєдвєдєва, з території Калінінградської області буде організовано радіопридушення об`єктів ПРО в Європі.

"Іскандер" - високоточна зброя, здатна вражати цілі на відстані до 300 кілометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: