Мєдвєдєв нагадав США, що Росію вчити жити не потрібно

Дмитро Мєдвєдєв порадив США дати Росії спокій на десять років, щоб країна могла спокійно розвиватися. Зі свого боку Росія теж не буде вчити США.

Росії і США не потрібно вчити один одного жити, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на зустрічі з політичною і бізнес-елітою в Брукінгському інституті у Вашингтоні.

За словами російського лідера, РФ і США потрібно вибудовувати довгострокові, прагматичні відносини. "У нас непроста історія стосунків. Часом ми починаємо душити одне одного в обіймах, а іноді між нами прірва. Ми намагаємося шукати відмінності, а потрібно вибудовувати довгострокові, прагматичні відносини, засновані на загальних цінностях демократії та економічної свободи, спільних цілях боротьби з глобальними погрозами".

"У нас різна історія, і люди часто по-різному сприймають те, що відбувається. У США вже два століття розвивається ринкова економіка, а ми пройшли крізь низку економічних колотнеч і політичних експериментів. Росія потребує кількох десятиліть стабільної і спокійної роботи зі створення ефективної політичної та економічної системи. Тільки в цих умовах будуть йти у минуле розбіжності. Щоб цього сталося, не потрібно вчити один одного жити", - додав президент РФ.

У своєму виступі Мєдвєдєв торкнувся і інших питань. Так, на думку глави держави, ініціатива РФ про укладення Договору з європейської безпеки не спрямована проти НАТО чи ОБСЄ.

Говорячи про ядерну проблему Ірану, він наголосив, що Москва готова з партнерами по "шестірці" обговорювати питання санкцій стосовно Тегерана. Водночас, Мєдвєдєв зазначив, що санкції "не повинні карати іранський народ".

Коментуючи підписаний нещодавно договір зі СНО-2, президент РФ заявив, що має намір внести на ратифікацію новий договір одночасно з президентом США Бараком Обамою.

Читайте також:

Мєдвєдєв пожалівся, що найскладніші рішення він ухвалює сам - без Путіна

Мєдвєдєв визнав провал в економічних зв'язках з США

США і Росія підписали договір про роззброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: