Мєдвєдєв нагородив депортованих зі США російських шпигунів

Президент Росії вручив вищі державі нагороди співробітникам розвідки, серед них і відомим "російським шпигунам" у США, яких викрили влітку.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв нагородив вищими державними відзнаками співробітників Служби зовнішньої розвідки, зокрема і шпигунів, депортованих зі США влітку цього року.

Як повідомила прес-секретар глави РФ Наталія Тімакова, урочиста церемонія вручення нагород розвідникам відбулася 18 жовтня у Кремлі.

У тому числі, за її словами, нагородили агентів, "які працювали в США і повернулися в липні в Росію".

Нагадаємо, наприкінці червня в Сполучених Штатах були заарештовані десять громадян Росії. За інформацією американських спецслужб, розслідування діяльності "російських шпигунів" тривало близько десяти років.

У суді вони зізналися, що працювали на Росію як "таємні агенти", не поставивши до відома міністра юстиції США.

Їх депортували, і згодом обміняли у віденському аеропорту на чотирьох громадян Росії, засуджених раніше до тривалих термінів ув'язнення за звинуваченням у шпигунстві на користь західних країн. І Москва, і Вашингтон негайно приписали вдалу і миттєву операцію успіхам "перезавантаження".

Зі США були вислані Володимир і Лідія Гур'єви, Михайло Куцик та Наталія Переверзєва, Андрій Безруков і Олена Вавілова, Михайло Васєнков і Вікі Пелаез, Анна Чепмен і Михайло Семенко.

Найвідомішою з них стала красуня Анна Чепмен, яку американські ЗМІ охрестили "найсексуальнішою шпигункою" і "російською Мата Харі".

У липні з депортованими розвідниками зустрівся російський прем'єр-міністр Володимир Путін. Він підтвердив, що вони "розмовляли за життя", а також разом співали "С чего начинается Родина" під живу музику.

Читайте також:

Російська "Мата Харі" Чапман спокусила американського мільйонера

У Відні обміняли "російських шпигунів" на "російських зрадників"

У США вперше опубліковані знімки всіх десяти "російських шпигунів" після затримання

Путін заспівав разом з шпигункою Анною Чапман

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: