Мєдвєдєв наклав вето на жорсткі поправки до закону про мітинги

Дмитро Мєдвєдєв вирішив не забороняти "вільну реалізацію конституційного права громадян проводити збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування", якщо це не заважає державі.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв наклав вето на поправки до закону про збори та мітинги. Про це вранці в суботу повідомила прес-служба Кремля.

Президент направив керівникам обох палат Федеральних Зборів РФ Борису Гризлову і Сергію Миронову листи, в яких пояснив, що запропоновані поправки ускладнюють вільну реалізацію конституційного права громадян проводити збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування.

"Право на проведення публічних заходів безпосередньо пов'язано з правами громадян на участь в управлінні справами держави, свободою думок та іншими конституційними правами, обмеження яких допускається тільки щодо захисту основ конституційного ладу, моральності, здоров'я, прав і законних інтересів інших осіб, забезпечення оборони країни і безпеки держави ", - підкреслив Мєдвєдєв. На його думку, "передбачені Федеральним законом обмеження не повною мірою співвідносяться із зазначеними цілями".

При цьому, зазначив президент, відхилення Федерального закону не означає, що законодавством РФ врегульовані всі питання, що стосуються порядку організації та проведення публічних заходів на об'єктах транспортної інфраструктури. "Федеральний закон може бути доопрацьований з урахуванням викладених зауважень", - підсумував Мєдвєдєв.

Нагадаємо, закон про зміни до федерального закону "Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування" був прийнятий Держдумою 22 жовтня і схвалений Радою Федерації 27 жовтня.
Поправки, зокрема, припускали, що організаторами публічних заходів не можуть бути особи, які на момент подачі повідомлення були піддані адміністративному стягненню за порушення правил проведення масових акцій.

У перелік публічних заходів, про які необхідно заздалегідь повідомляти органи влади, передбачалося включити акції з використанням транспортних засобів. Крім того, закон встановлював, що повідомлення про захід необхідно подавати за чотири дні, якщо один з них збігається з недільним або неробочим святковим днем.

Як повідомлялося, авторами поправок до закону "Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування" виступили представники фракцій "Єдиної Росії", ЛДПР і "Справедливої Росії".

Читайте також:

Російські опозиціонери пересварилися і мітингуватимуть окремо

У Москві дозволили протестувати проти Путіна

Російська опозиція об'єдналася в коаліцію "За Росію без свавілля та корупції"

Московські геї провели перший законний пікет у супроводі ОМОНу

У Москві міліція заарештувала "синьовідерочника", який пробіг по машині з мигалкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: