Мєдвєдєв: НАТО готує в Грузії провокацію

Росія підписала з Абхазією та Південною Осетією угоду про охорону кордонів, і президент РФ вже заявив про можливість провокацій.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв назвав "відвертою провокацією" плани НАТО з проведення військових навчань на території Грузії.

"Навчання НАТО в Грузії, як би не намагалися нас переконати в зворотному, є відвертою провокацією", - заявив він.

Мєдвєдєв виступив після підписання двосторонніх угод з Абхазією і Південною Осетією про спільні зусилля в охороні державного кордону. Урочиста церемонія відбулася 30 квітня в Кремлі.

Нагадаємо, Росія визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії після серпневого нападу грузинських військ на Цхінвалі. У відповідь на це Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив дві республіки окупованими територіями. Президент РФ неодноразово заявляв, що Росія не допустить нової агресії Грузії відносно Абхазії і Південної Осетії.

В період з 6 травня по 1 червня на території Грузії заплановані навчання в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". В Росії вже неодноразово називали їх "провокацією".

Про свою відмову брати участь в навчаннях оголосили Латвія, Естонія, Казахстан, Сербія і Молдова. Країни пояснили це по-різному. Так, Латвія мотивувала своє рішення тим, що зараз "фінансова ситуація не така, щоб додатково посилати людей" для навчань.

29 квітня у столиці Бельгії відкрилося перше після конфлікту між Грузією і Південною Осетією засідання Ради Росія - НАТО. Таким чином, зазначають оглядачі, Росія та Альянс пішли на примирення.

Утім на тлі відновлення стосунків вже почав розгоратися новий скандал. Як інформують британські ЗМІ з посиланням на власні джерела, керівництво Північноатлантичного альянсу дало розпорядження вислати зі штаб-квартири НАТО в Брюсселі двох російських дипломатів.

Читайте також:

Зі штаб-квартири НАТО вислали російських дипломатів

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

Росія: НАТО створило у Грузії відчуття безкарності

Грузинська розвідка: Росія намагається змінити владу в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: