Мєдвєдєв назвав ФСБ головних ворогів

Корінь проблем РФ Мєдвєдєв бачить на Кавказі, де "тероризм і розкрадання бюджету". А ще президента РФ хвилюють шпигуни, які крадуть ідеї.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв провів у четвер розширене засідання колегії Федеральної служби безпеки Росії, в ході якого розглядалися основні підсумки оперативно-службової діяльності органів ФСБ в 2009 році та пріоритетні завдання на 2010 рік.

Головні завдання ФСБ - боротьба з тероризмом і розкраданням бюджету, вказав Мєдвєдєв. Крім того, він заявив, що розраховує вже цього року знизити "вкрай високий" рівень криміналу і корупції на Північному Кавказі.

Він нагадав, що відповідно до його Посланням до Федеральних зборів був створений новий Північно-Кавказький федеральний округ, а " призначений повноважний представник президента (Олександр Хлопонін) отримає широкі, найширші повноваження, сконцентрувавши у своїх руках і позиції віце-прем'єра".

"Розраховую, що вже в цьому році це допоможе знизити й рівень корупції, а він вкрай високий, - заявив президент. - І так в країні погано, а там вкрай, і треба навести порядок в органах влади на місцях". Мєдвєдєв підкреслив необхідність "суворо контролювати цільове використання державних коштів". "Грошей виділяється чимало, а ефективність - самі знаєте яка", - сказав він. "У свою чергу, я і сам буду приймати рішення щодо губернаторів і силових структур", - пообіцяв глава РФ.

Говорячи про боротьбу з тероризмом, Мєдвєдєв повідомив, що в минулому році ФСБ вдалося запобігти більше 80 терактам і знешкодити понад 500 ватажків і членів бандгруп. Він підкреслив, що "злочинні акції в Інгушетії, Дагестані, Чеченській Республіці свідчать, що тероризм залишається найбільш серйозною загрозою суспільству".

Мєдвєдєв закликав "продовжувати системну роботу з нейтралізації бандпідпілля, його ідеологів та виконавців терактів". До такої роботи, зазначив він, "слід активно залучати та органи влади, структури громадянського суспільства".

Дмитро Мєдвєдєв в числі пріоритетних напрямків роботи ФСБ називає контррозвідку та підвищення ефективності охорони державного кордону РФ. "Інтерес іноземних спецслужб до наших державних секретів і новітніх розробок вчених не слабшає", - відзначив глава держави.

У зв'язку з цим він вважає, що завданням контррозвідників є "оперативне реагування на будь-які спроби збору закритої інформації і потім порушення кримінальних справ".

Президент нагадав про те, що неодноразово йшла мова про необхідність досягти найсучаснішого рівня обладнання державного кордону. "Кордон має бути і сучасно обладнаний - у цьому сенсі за останній час зроблено чимало - і зручним для громадян, для розвитку торговельно-економічних відносин з партнерами", - підкреслив Мєдвєдєв.

Він зазначив, що "особливої завданням прикордонної служби є необхідність і далі допомагати зміцнювати прикордонні рубежі Абхазії і Південної Осетії", що відповідає зобов'язанням, прийнятим на себе Росією.

Читайте також:

У Росії з'явився восьмий федеральний округ – Північно-Кавказький

Після наказу Мєдвєдєва в Дагестані ліквідували двох лідерів бойовиків

Грузія висунула умови мирного договору з Росією

Частина Росії попроситься до складу Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: