Мєдвєдєв не гарантує, що газова криза не повториться

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв відмовився гарантувати, що газова криза не повториться.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв відмовився гарантувати, що газова криза не повториться.

В інтерв`ю Болгарському національному телебаченню президент Росії відмовився гарантувати, що газова криза більше не повториться.

"Що ж до гарантій, то я як президент Росії жодних гарантій давати не буду. Гарантії повинні дати ті, хто насправді створив цю кризу. І кращою гарантією було б проведення міжнародних консультацій з недопущення подібних криз. Я б не хотів, щоб наші болгарські друзі і надалі залежали від політичної ситуації в транзитній державі", - сказав Мєдвєдєв, відповідаючи на запитання, які гарантії він може дати, що така газова криза не повториться.

Президент Росії зазначив, що за непостачання мають відповідати обидві держави: транзитна держава і держава-постачальник, або компанії з цих держав.

"Але врешті-решт юридична відповідальність має концентруватися на стороні, яка реально винна в невиконанні договору. Тому я думаю, що на майбутнє це на користь усіх (на користь європейських держав як споживачів енергоносіїв, на користь Російської Федерації як надійного постачальника) проведення широкомасштабних консультацій і підготовка нових угод на цю тему, адже старі угоди, на жаль, виявилися неефективними. І за допомогою тієї ж самої Енергетичної хартії не вдається вирішити ті проблеми, які виникають", - підкреслив Мєдвєдєв.

Окрім цього, на його думку, вельми актуальним є максимально швидке просування нових енергетичних шляхів.

"Я маю на увазі і проект "Південний потік", і проект "Північний потік", адже якщо ми зможемо диверсифікувати постачання, Європа значно меншою мірою залежатиме від дивацтв політичного режиму в тій чи іншій державі. Це реальна ситуація. Ми не зможемо створити ідеальну модель, але ми маємо прагнути до того, щоб забезпечити надійний міжнародно-правовий режим контролю. І, як на мене, певні кроки в цьому напрямку були зроблені. У цьому сенсі я цілком задоволений і позицією Євросоюзу, котрий усе-таки сприяв подоланню цієї кризи, і позицією наших партнерів", - додав він.

Як повідомлялося, Мєдвєдєв раніше заявив, що газові посередники були нав'язані "Газпрому" Україною.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна нам нав'язала газових посередників

"Газпром" втратив 2 мільярди і вимагає Україну їх відшкодувати

"Газпром" розраховує на контракт з Києвом на 20-30 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: