Мєдвєдєв не поїде на щорічну Мюнхенську конференцію через Саакашвілі

Дмитро Мєдвєдєв не поїде на конференцію в Мюнхен з питань політики безпеки через Михайла Саакашвілі, який також запрошений.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв не поїде на щорічну Мюнхенську конференцію з питань політики безпеки в лютому наступного року, куди його офіційно запросив її голова Вольфганг Ішингер.

Як пояснили представники Кремля, глава держави ухвалив рішення не їхати на конференцію у зв'язку з щільним робочим графіком.

Однак, дипломатичне джерело називає іншу версію: центральною темою майбутнього форуму заявлена ситуація на Кавказі, і серед його гостей буде президент Грузії Михайло Саакашвілі.

Свою зовнішньополітичну мову Мєдвєдєв виголосив у середу на зустрічі з учасниками Мюнхенської конференції в Горках.

У своїй заяві Дмитро Мєдвєдєв розповів про нове бачення відносин із Заходом учасникам Мюнхенській конференції з питань політики безпеки, які приїхали в російську столицю на виїзне засідання, якому передує лютневий форум. Серед гостей були голова конференції Вольфганг Ішингер, відомий радянолог Збігнєв Бжезінський, помічник президента США Майкл Макфол, екс-глава МЗС Польщі Адам Ротфельд.

Мєдвєдєв повідомив співрозмовникам, що позиціювання Росії в Європі змінюється і що євроатлантичний напрям - "один з найважливіших векторів російської зовнішньої політики".

За словами президента РФ, сьогодні багато хто все ще намагаються уподібнити Росію СРСР, що, на його погляд, є серйозною помилкою. "Люди, які живуть у Росії, сильно змінилися. Я сам ще 25 років тому був зовсім іншою людиною. Точно такий же шлях виконала величезна кількість людей у нашій країні. Мені здається, ми сьогодні повинні діяти за єдиним європейським денним порядком", - сказав Дмитро Мєдвєдєв.

Також Президент розповів і про відносини з НАТО, заявивши, що їх обтяжує певний історичний бекграунд. "У Росії є відчуття, що НАТО - це якась агресивна складова. Можливо, багато в чому це помилка. Але й Росія сприймається країною, де не може бути демократії, чиє керівництво схильне авторитарними принципами. Треба це долати", - зазначив Дмитро Медведєв.

Нагадаємо, що 20 жовтня Президент Росії Дмитро Медведєв на зустрічі з учасниками виїзного засідання Мюнхенській конференції з питань політики безпеки також заявив, що вважає спільним обов'язком російського і польського керівництва налагодити відносини між державами.

Читайте також:

Мєдвєдєв: стереотипи росіян щодо НАТО необхідно подолати

Американські сенатори злякалися секретного договору Вашингтона з Москвою

Росія поклала провину за Cмоленську катастрофу на поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: