Мєдвєдєв не виключає можливості введення санкцій проти Ірану

Російський президент заявив, що санкції, в разі їх введення, не повинні зашкодити цивільному населенню Ірана.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що санкційний шлях у вирішенні іранської проблеми не є оптимальним, але не виключив можливості введення санкцій.

У вітальному посланні учасникам наради держав-членів Ліги арабських держав (ЛАГ) президент Росії відзначив, що "врегулювання іранської ядерної проблеми повинно здійснюватися виключно політико-дипломатичними засобами в строгій відповідності зі Статутом ООН".

"Переконані, що шлях санкції не є оптимальним. В той же час не можна виключати можливість розвитку подій за таким сценарієм. При цьому треба чітко розуміти, що вживані санкції повинні бути вивіреними і не направленими проти цивільного населення Ірану", - мовиться в документі.

Напередодні стало відомо, що власті США згодні на пом'якшення пропозицій про нові санкції проти Ірану, щоб добитися підтримки з цього питання в Раді безпеки ООН з боку Росії і Китаю.

США виключили з проекту резолюції по Ірану такі жорсткі санкції, як обмеження доступу Ірану до міжнародних банківських послуг і фондових ринків, а також введення заборони на зарубіжні польоти іранських вантажних літаків і морські перевезення іранських судів.

Вашингтон і його союзники в Раді Безпеки ООН - Париж і Лондон - давно пропонують посилити санкції проти Ірану за його відмову припинити збагачення урану, підозрюючи Тегеран в намірі створити атомну зброю. Іранські власті відкидають ці звинувачення і заявляють про виключно мирний характер своєї ядерної програми.

Як повідомлялося, раніше Китай погодився обговорити можливі нові санкції щодо Ірану.

Китай, Росія, Великобританія, Франція, США і Німеччина, які обговорюють ядерну програму Тегерана, провели телефонну конференцію, присвячену накладенню нових санкцій на Ісламську республіку, які було розроблено Вашингтоном у січні.

Читайте також:

Китай вперше погодився обговорити санкції проти Ірану

Барак Обама виступив з "новорічним" зверненням до народу Ірану

США прагнуть введення "агресивних санкцій" проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: