Мєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Глава РФ приїхав на Курильські острови, які є предметом суперечки між Москвою і Токіо. Прем’єр Японії на вчинок російського президента образився.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв став першим главою російської держави, який прибув з візитом на Курильські острови, які є предметом суперечки між Москвою і Токіо.

Російський лідер прилетів на Кунашир, найпівденніший острів Великої Курильської гряди. Очікується, що на Кунаширі Мєдвєдєв ознайомиться з роботою геотермальної станції, поспілкується з жителями острова і відвідає об'єкти, що будуються.

У свою чергу прем'єр-міністр Японії Наото Кан висловив жаль у зв'язку з візитом президента РФ на  Курильські острови, через суперечку про приналежність яких Москва і Токіо з 1945 року не можуть підписати мирний договір.

"Японія переконана, що ці чотири острови є частиною її території, тому візит президента (Мєдвєдєва) гідний жалю", - заявив Кан.

Про намір найближчим часом відвідати південні Курили президент РФ заявив журналістам ще в ході вересневої поїздки на Камчатку. Через нельотну погоду тоді йому це зробити не вдалося, однак він запевнив, що обов'язково побуває на Курилах, оскільки "це дуже важливий регіон нашої країни".

Після цього японська влада висловила стурбованість, заявивши, що вважає південні Курильські острови своєю територією і що приїзд російського президента на острови ускладнить відносини двох країн.

Японія претендує на чотири острови Курил - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (продовжувачкою якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

МЗС РФ відкинув спроби Токіо перешкоджати відвідування президентом РФ Курильських островів, зазначивши, що глава російської держави "самостійно визначає маршрути поїздок по території своєї країни" і "які б то не було поради ззовні на цей рахунок недоречні і неприйнятні".

Читайте також:

Японія прямо порадила Мєдвєдєву не їхати на Курили

Мєдвєдєв образить національну гідність японців

Японія знову заявила про приналежність Курильських островів до неї

ВідеоМєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: