Мєдвєдєв оголосив Саакашвілі персоною нон-грата в Росії

Російський президент вірить у налагодження нормальних відносин із Грузією, але переконаний, що це неможливо при президентстві Саакашвілі.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв оголосив президента Грузії Михайла Саакашвілі персоною нон-грата в РФ.

"Ми, я впевнений, рано чи пізно повернемося до нормальних, повноцінних відносин з Грузією. Іншого й бути не може, але з діючим президентом Грузії я особисто жодних справ мати не буду. Він для РФ – персона нон-грата", - сказав Мєдвєдєв на прес-конференції у Москві.

Він зазначив, що російсько-грузинські і російсько-абхазькі відносини мають багатовікову історію. "Ми завжди відчували і, впевнений, будемо відчувати дружні почуття до грузинського народу. Навіть конфлікт у 2008 році кінець кінцем не зіпсує цих відносин", - сказав російський президент.

У той же час, він вкотре звинуватив "режим Саакашвілі" в загибелі людей. "Це, поза всяким сумнівом, є злочином, який має одержати свою адекватну юридичну оцінку", - наголосив Мєдвєдєв.

Також він висловив думку, що грузинський народ у рамках конституційних процедур має вирішити, хто може керувати Грузією і налагодити відносини з Росією, Абхазією та іншими суміжними державами.

У свою чергу, президент Абхазії Сергій Багапш заявив, що у керівництва Грузії "руки по лікоть в крові", і він не вестиме переговорів із Саакашвілі. При цьому він запевнив, що нічого не має проти грузинського народу.

Нагадаємо, Мєдвєдєв неодноразово виступав із критикою свого грузинського колеги. Зокрема, він звинувачував його у геноциді мирного населення під час російсько-грузинського військового конфлікту 2008 року та вважав, що він має понести за це відповідальність.

У свою чергу, Саакашвілі критику російської влади пояснював її зазіханнями на незалежність і територіальну цілісність Грузії.

Читайте також:

Грузія вимагає у Росії 40 мільярдів доларів за Абхазію і Південну Осетію

Саакашвілі запропонував НАТО використовувати Грузію як плацдарм для ударів

Саакашвілі роздасть грузинам сапи і рушниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: