Мєдвєдєв оцінив заяву Обами та готовий співпрацювати з США

Президент Росії заявив, що готовий обговорювати з США спільні заходи, які дозволять забезпечити безпеку в Європі.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв оцінив "відповідальний підхід" президента США Барака Обами та висловив готовність до подальшого діалогу про розміщення системи протиракетної оборони в Європі.

"У Росії відзначили заяву президента Обами про коректування підходів Сполучених Штатів до питання про протиракетну оборону", - сказав російський лідер.

Мєдвєдєв нагадав, що обговорював тему ПРО з президентом США під час зустрічей в Лондоні і Москві.

"При цьому ми домовилися і зафіксували в наших спільних заявах, що Росія і США прагнутимуть до спільної роботи щодо оцінки ризиків ракетного поширення у світі. Зроблена сьогодні у Вашингтоні заява демонструє, що для такої роботи складаються непогані умови. Зрозуміло, належить ще провести наочні консультації експертів, і наша країна до них готова", - заявив він

Глава Російської Федерації очікує, що обміняється думками з Обамою за всіма аспектами стратегічної стабільності, зокрема ПРО, під час запланованої на 23 вересня в Нью-Йорку зустрічі.

"Розраховую, що ми вийдемо на доручення відповідним відомствам наших двох країн активізувати взаємодію, зокрема із залученням європейських та інших зацікавлених держав. Спільно розроблятимемо ефективні заходи відносно ризиків ракетного поширення. Заходи, що дозволять враховувати інтереси всіх сторін і забезпечуватимуть рівну безпеку всім державам на європейському просторі", - заявив Мєдвєдєв.

"Ми цінуємо відповідальний підхід президента США до реалізації наших домовленостей. Я готовий до продовження діалогу", - резюмував він.

Заява Мєдвєдєва була оприлюднена одразу після того, як Барак Обама офіційно підтвердив наміри США створити новий оборонний проект в Європі замість запланованої системи ПРО. За словами Обами, змінюючи програму протиракетної оборони в Східній Європі США враховували інтереси Росії.

Проект створення системи ПРО в Східній Європі активно просувала адміністрація колишнього президента США Джорджа Буша-молошого, яка мала намір розмістити до 2013 року десять ракет-перехоплювачів в Польщі, а також радар в Чехії. Проти цього категорично виступала Москва, яка висловлювала побоювання, що ці системи загрожуватимуть її безпеці.

Читайте також:

Пентагон розмістить в Європі кораблі з балістичними ракетами

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

У Польщі відмову від ПРО назвали катастрофою

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: