Мєдвєдєв пишається війною з Грузією

Президент Росії стверджує, що він один приймав рішення - воювати чи ні. Сам вирішував, як саме воювати. І вважажає, що зробив абсолютно порядно.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв не жаліє, що рік тому прийняв рішення захистити Південну Осетію.

"Ми поступили абсолютно точно, і ті рішення, які були прийняті мною як Верховним Головнокомандуючим, були ефективні. І найголовніше - вони захистили життя людей.

Тому, повертаючись до тієї ночі, - це непросто, але я вважаю, що в цілому країна поступила в той період відповідально і порядно", - сказав Мєдвєдєв в розмові з авторами фільму НТВ "В серпні 2008-го...".

Грузинскі війська в ніч на 8 серпня 2008 року атакували Південну Осетію і зруйнували частину її столиці - Цхинвалі. Росія, захищаючи жителів Південної Осетії, багато хто з яких взяв громадянство РФ, ввела війська в республіку і після п'яти днів бойових дій витіснила грузинських військових з регіону.

"Мне не соромно за цей період. Це був дуже важливий період в житті нашої держави, і ми цей вибір зробили - поступили по-чесному, поступили відповідально", - заявив глава російської держави.

Мєдвєдєв відзначив, що спогади про ту ніч будуть для нього на все життя найяскравішими і в той же час дуже драматичними.

"У мене до цих пір, звичайно, перед очима стоїть цілий набір вражень того періоду, мої розмови по телефону з міністром оборони, який мені докладав поточну ситуацію і послідовність наших рішень, відповідей на ту потворну агресію, яка була здійснена в ніч з 7-го на 8 серпня 2008 року", - признався російський президент.

"І звичайно, кожного разу, повертаючись в своїй пам'яті, в спогадах до цих подій, я прокручую назад, як прийнято говорити, цю плівку і розумію, що, з одного боку, у нас не було жодних інших можливостей поступати інакше в цій ситуації. З іншого боку, розвиток подій відбувався по найважчому, по, можливо, найбільш скорботному сценарію", - вважає він.

Мєдвєдєв відзначив, що такі серйозні рішення доводиться приймати не часто. "І, напевно, це дуже добре, тому що такого роду рішення - вони самі по собі дуже важкі, не говорячи вже про їх наслідки", - відмітив він.

Глава російської держави заявив, що Росія до останнього моменту розраховувала на те, що в грузинського режиму "вистачить честі, порядності хоч якоюсь часткою розуму, нарешті, не зробити фатальних помилок, які, по-перше, приведуть до людських жертв і, по-друге, приведуть до дуже серйозних геополітичних наслідків".

"На жаль, ми помилилися. Ці помилки були здійснені режимом Саакашвілі. І ці помилки відразу ж перетворилися на злочини. Загинули люди, велика кількість людей. І Російській Федерації довелося прийняти круті заходи у відповідь, в результаті яких були збережені сотні, тисячі життів і був відновлений мир на Кавказі, мир, який знаходився під загрозою", - сказав він.

Мєдвєдєв відзначив, що такого роду рішення може прийняти лише один людина - президент.

"Ніякі консультації ні з ким не допоможуть, це відповідальність однієї людини. Мені вже доводилося на цю тему говорити. Саме так і було, і тому жодних консультацій я ні з ким не вів. Я отримував інформацію від міністра оборони, осмислював її і приймав рішення. Можливо, це було найскладнішим, але кінець кінцем ми зробили правильні дії", - вважає президент РФ.

В кінці серпня 2008 року Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

Читайте також:

Росія збільшила кількість своїх загиблих у війні в Південній Осетії

Саакашвілі вважає війну з Росією самогубством

Прем'єром Південної Осетії став будівельник з Челябінська

Генштаб РФ: Грузія бомбила біженців, прикриваючись прапором Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: