Мєдвєдєв починає "перезавантаження" відносин з Польщею

Перед візитом до Варшави Дмитро Мєдвєдєв побажав, аби російсько-польські відносини не були заручниками непростої історії.

У понеділок починається візит президент Росії Дмитра Мєдвєдєва до Польщі, який має відкрити нову сторінку у відносинах двох країн. З такою думкою напередодні приїзду російського президента і його дружини до Варшави виступили провідні політики та експерти республіки.

Згідно з опитуванням, 93% поляків вважають, що цей візит позитивно вплине на відносини двох держав.

Чинний візит буде третім за рахунком офіційним відвідуванням російським президентом Польщі і першим за останні вісім років. У 1993 році в республіці побував Борис Єльцин, а в 2002 - Володимир Путін.

18 квітня цього року Мєдвєдєв у Кракові був присутній на похоронах загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом президента Польщі Леха Качинського.

Напередодні візиту Мєдвєдєв відповів на запитання польських журналістів. Зокрема, він заявив, що вважає найважливішим завданням зберегти спадкоємність курсу після виборів президента Росії 2012 року. Крім того, глава держави підкреслив, що російсько-польські відносини не повинні бути заручниками непростої історії.

Мєдвєдєв готовий обговорити з керівництвом Польщі створення європейської ПРО в контексті співпраці з НАТО, а також ініціативу про укладення Договору про європейську безпеку. При цьому в Кремлі особливо зазначили, що "не намагаються продавлювати різного роду схеми щодо окремих країн".

Очікується, що під час візиту Мєдвєдєва до Польщі буде підписано низку двосторонніх документів. До підписання у присутності глав держав готуються міжурядові угоди щодо морського транспорту, про співпрацю в боротьбі із забрудненням Балтійського моря, меморандум про співпрацю між генеральними прокуратурами, а також протокол про наміри щодо створення на взаємній основі спільних Центрів діалогу та згоди.

Польща високо оцінила прийняття Держдумою заяви про Катинську трагедію, яку депутати визнали злочином сталінського режиму. "Той факт, що Мєдвєдєв приїжджає через кілька днів після ухвалення переломної заяви Держдуми, яка засуджує Катинський злочин, свідчить про серйозний підхід російської влади до цього візиту і Польщі", - сказав глава МЗС Радослав Сікорський.

Крім того, у складі російської делегації, що супроводжує Мєдвєдєва, - група прокурорів на чолі з Юрієм Чайкою, у яких заплановані двосторонні переговори з польськими колегами, які розслідують причини авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинули 96 осіб, у тому числі глава держави Лех Качинський.

Читайте також:

Мєдвєдєв зажадав правди про катастрофу Качинського

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Качинський: Росія залякала Польщу як цуценя

Коморовський сподівається, що Мєдвєдєв приїде до Польщі миритися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: