Мєдвєдєв: поляки повинні по-новому поглянути на Росію

Російський президент Дмитро Мєдвєдєв закликав переглянути відносини Росії та Польщі, щоб більше не залишатися "заручниками історії".

Москва оголосила свою позицію щодо Катинської трагедії, росіяни змінили свій погляд на цю подію, тепер і поляки мають по-новому поглянути на відносини двох країн, щоб РФ і Польща не залишалися заручниками історії, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в інтерв'ю польським ЗМІ напередодні візиту в Варшаву.

"Я готовий сказати і полякам, які хочуть вірити у позитивні зміни, і всім громадянам нашої країни. Тому що якщо ми хочемо змін, то це робиться не лише для поляків, це робиться і для російських громадян. Це дорога із зустрічним рухом. Так от, я хотів би сказати одне - що ми сьогодні можемо прийняти такі рішення, які розчистять завали минулого і дозволять розвивати наші відносини зовсім по-іншому", - сказав Мєдвєдєв.

Він зазначив, що труднощі російсько-польських відносин - в цілому наборі історичних проблем, трагедій.

"Одна з них - це Катинська трагедія. Виросло ціле покоління людей, яке, можливо, не так багато знає про цю трагедію. І я вважаю, що наше завдання в Російській Федерації розповісти правду про це. Мені довелося дати певні оцінки. Можу вам прямо сказати, значна частина людей з цими оцінками згодна в нашій країні, а дехто з ними не згоден", - сказав Мєдвєдєв.

Він нагадав, що Держдума ухвалила заяву щодо Катині, і назвав цей документ дуже важливим.

"Все це відображає зміни в суспільній свідомості. Але я вважаю, що подібні зміни повинні відбуватися не тільки в Росії. Для того, щоб нам перевести наші відносини на новий рівень, на партнерський рівень, на рівень, орієнтований у майбутнє, на стратегічний рівень, зміни повинні відбутися й у суспільній свідомості Польщі, має з'явитися новий погляд на нову Росію", - зауважив російський президент.

Спроби поставити під сумнів документи щодо Катинської трагедії він назвав несерйозними.

"Цілком очевидно, хто скоїв цей злочин і заради чого. І... Державна дума ще раз повернулася до цього питання. За цей злочин відповідають Сталін і його поплічники. І в мене є відповідні документи, які були отримані з так званої "особливої папки". Ці документи зараз присутні і в Інтернеті, вони є загальнодоступними з усіма резолюціями. Спроби поставити ці документи під сумнів, говорити про те, що їх хтось сфальсифікував, це просто несерйозно. Це робиться тими, хто намагається обілити природу режиму, який створив Сталін у певний період в нашій країні", - заявив Мєдвєдєв.

Він зазначив, що Росії та Польщі вкрай важливо вийти з історичної парадигми розвитку, спробувати відокремити історію від поточного життя.

"Але в той же час ми не повинні забувати уроків історії. Ми повинні пам'ятати, що відбувалося. І яким чином знайти гармонійний баланс між тим, щоб пам'ятати історію, робити певні висновки з уроків історії, і водночас не перетворюватися на заручників цієї історії - це найскладніше", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Катинська справа" про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС довгі роки ускладнювала відносини між Росією та Польщею.

Всього у Катині загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно. З 2008 року Росія почала передавати Польщі матеріали у справі, але ще тоді росіяни зауважили, що єдиного архіву документів не існує, і значна частина паперів була знищена ще в 1950-ті роки.

Читайте також:

Мєдвєдєв починає "перезавантаження" відносин з Польщею

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Мєдвєдєв зажадав правди про катастрофу Качинського

Поляки вирішили не брати з Росії гроші за розстріл у Катині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: