Мєдвєдєв:ОДКБ не застосовуватиме силу для наведення ладу в Киргизстані

Російський лідер нагадав, що критерієм для застосування сил ОДКБ є порушенням однією державою кордонів іншої держави, що входить до цієї організації.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв виключив на даному етапі можливість застосування сил ОДКБ для стабілізації ситуації в Киргизстані.

Російський лідер нагадав, що критерієм для застосування сил ОДКБ є порушенням однією державою кордонів іншої держави, що входить до цієї організації: "Тобто, іншими словами, вторгнення ззовні, спроба захопити владу ззовні. Тільки в цих випадках ми констатуємо напад на ОДКБ і в згідно з нашим статутом маємо можливість застосовувати сили та засоби ОДКБ ".

"Поки про це мова не йде, тому що всі проблеми Киргизії кореняться всередині. Кореняться в слабкості колишньої влади, її небажанням займатися потребами народу. Я розраховую на те, що всі проблеми, які сьогодні існують, будуть вирішені владою Киргизії. Російська Федерація допоможе" , - додав Медведєв.

Нагадаємо, пізно ввечері у четвер, 10 червня, в Оші, де поряд з киргизами проживає багато узбеків, сталася велика бійка, яка переросла в масові безлади. Учасники заворушень палили машини і громили магазини. Влада ввела надзвичайний стан у містах Ош, Узген, а також Карасуйському, Араванському і Узгенському районах республіки.

За останніми даними, жертвами масових заворушень стали 23 людини, понад 300 отримали поранення. МВС Киргизстану оголосило, що ситуацію в Оші взято під контроль правоохоронних органів. У даний час вулиці міста патрулюють понад тисячу військовослужбовців на БМП, а також міліціонери. На в'їзді в місто встановлені блокпости.

Читайте також:

У результаті безладів на півдні Киргизії постраждали більше 300 людей

МВС Киргизстану оголосило про взяття під контроль ситуації в Оші

Жертвами сутичок в Оші стали 12 людей

У Киргизстані затримано 15 снайперів, які стріляли по демонстрантах в Бішкеку

ВідеоМєдвєдєв про ситуацію в Киргизстані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: