Мєдвєдєв пообіцяв допомогти США встановити мир в Афганістані

Росія готова надавати підтримку в рамках надання транзитних можливостей РФ, а також шляхом проведення розумних економічних перетворень, проектів.

3 грудня, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що його країна буде вносити свій внесок в наведення порядку в Афганістані.

"Ми готові надавати свою підтримку тим зусиллям, які робляться нашими партнерами, у тому числі і в рамках надання транзитних можливостей РФ, а також шляхом проведення розумних економічних перетворень, проектів, які залишилися в Афганістані ще з радянських часів, підготовки поліцейських сил для Афганістану, підготовки військовослужбовців", - сказав російський президент на прес-конференції після російсько-італійських міждержконсультацій на вищому рівні.

У той же час, Мєдвєдєв відзначив, що відновленням Ісламської Республіки повинен займатися її уряд. "Але, кінець кінцем, на мій погляд, навести лад у власній країні зможе тільки національний уряд Афганістану, і я сподіваюся, що новообраний президент Карзай буде прагнути саме до такої конструкції управління своєю власною державою", - відзначив російський лідер.

При цьому він визнав, що Афганістан - це дуже важка проблема для міжнародного співтовариства. "Але справа не тільки в тому, що це проблема для всіх нас. Афганістан повинен знайти себе як держава. Цей процес триває вже десятиліття, якщо не сказати століття. І всі ми переконуємося в тому, що спроба утворити державність Афганістану за допомогою впровадження будь-яких іноземних політичних технологій, нічим не закінчується ", - заявив глава російської держави. За словами Мєдвєдєва, так було в ХХ столітті, і він упевнений, що так буде і зараз.

При цьому нинішні зусилля міжнародного співтовариства в Афганістані він назвав підтриманням миру. "Ті функції, які виконують в Афганістані та американські військовослужбовці, і європейські військовослужбовці, в тому числі італійські, це, по суті, функції з підтримки миру. Це дуже важливі функції, особливо з урахуванням того, що з Афганістану ще зовсім недавно йшла загроза безпеці Європі ", - зазначив президент РФ.

Нагадаємо, в серпні почала діяти угода Росії та США про повітряний транзит військових вантажів для військ НАТО в Афганістані. Про співпрацю сторони домовилися під час візиту Барака Обами в Москву.

Як відомо, 1 грудня американський лідер оголосив про збільшення контингенту США в Афганістані на 30 тисяч військових. Обама також закликав інші країни направити до Ісламської республіки додаткові війська, які допоможуть зломити опір талібів. На заклик глави Білого дому вже відгукнулися декілька держав.

Читайте також:

Обама оприлюднив нову стратегію США в Афганістані

Генсек НАТО: Альянс направить до Афганістану ще 5 тис. солдатів

Обама пояснив різницю між війнами у В'єтнамі та Афганістані

Польща додатково спрямує до Афганістану тисячу військовослужбовців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: