Мєдвєдєв пообіцяв помститися Грузії за напад на Південну Осетію

Російський президент запевнив, що грузинське керівництво понесе суворе покарання за напад на Осетію, додавши, що не ототожнює грузин з їх керівниками.

Президент Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв пообіцяв, що грузинське керівництво, яке віддало наказ про напад на Південну Осетію, рано чи пізно понесе "справедливе і суворе покарання".

Про це він заявив, виступаючи 8 серпня на церемонії нагородження учасників бойових дій в невизнаній республіці.

При цьому Мєдвєдєв підкреслив, що не прирівнює діючу грузинську владу до народу Грузії. З грузинським народом Росія, за словами президента, має намір відновити зв'язок. Одночасно Мєдвєдєв пообіцяв жителям Південної Осетії й Абхазії не відмовлятися від визнання незалежності їх країн. Президент сказав, що Росія готова надавати Південній Осетії військову допомогу.

Церемонія нагородження учасників війни в Південній Осетії пройшла в столиці Північної Осетії Владикавказі. Крім військовослужбовців, Мєдвєдєв нагородив двох лікарів.

За даними російської сторони, під час конфлікту в Південній Осетії загинули 64 російських військовослужбовців і 162 мирні жителі. Грузія повідомила про 170 загиблих військовослужбовців і 228 мирних громадянах.

Напередодні роковин бойових дій Грузія опублікувала доповідь, в якій стверджується, що РФ першою ввела війська до Південної Осетії. Російський Генштаб дану інформацію спростував.

8 серпня Дмитро Мєдвєдєв направив президенту Франції Ніколя Саркозі, виступаючому посередником при врегулюванні російсько-грузинського конфлікту, листа, в якому попередив про можливі провокації грузинської сторони.

У документі мовилося, що Грузія концентрує війська на кордонах з Абхазією і Південною Осетією, але РФ прагне зберегти стабільність в регіоні. Віце-прем'єр Грузії, держміністр з питань реінтеграції Темур Якобашвілі заявив, що ця інформація невірна. Віце-прем'єр припустив, що Мєдвєдєва навмисно неправильно інформують.

Крім того, на роковини початку військових дій, у Цхінвалі видкрився Музею геноциду.

На його відкритті президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив, що Грузія і Україна не здатні бути самостійними державами, тому що "у Грузії немає досвіду і практики державності, і Грузія не здатна бути самостійною державою, так само, як і Україна, яку також сьогодні лихоманить".

Читайте також:

Кокойти: Україна не здатна бути самостійною державою

У Цхінвалі відкрився музей геноциду осетин з українськими ракетами

У Грузії палять російські прапори

Саакашвілі: Путін хоче мене вбити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: