Мєдвєдєв пообіцяв росіянам україномовні телеканали

Дмитро Мєдвєдєв заявив, що українські телеканали будуть йти в одному пакеті, яким зможе користуватися українська діаспора.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв в ході спільної прес-конференції з українським колегою Віктором Януковичем заявив, що в Росії незабаром буде здійснюватися мовлення одного або двох українських телеканалів.

Російський лідер уточнив, що "це буде пакетом, яким зможе скористатися найширше представництво української діаспори та всі, хто захоче отримувати інформацію в Росії українською мовою".

Мєдвєдєв пояснив, що Росія повинна не тільки стежити за становищем російської мови в інших країнах, але і робити все можливе для розвитку мов сусідів у самій Росії.

"Потрібно подивитися, чи забезпечені умови для вивчення української мови і яка тут" інформаційна поляна", - сказав він.

У свою чергу, Янукович, говорячи про статус російської мови в Україні, заявив, що незабаром зробить так, що російськомовні громадяни його країни не будуть почувати себе скривдженими.

"Ми приймемо всі необхідні закони. І це програмне моє рішення я виконаю перед українським народом. Це питання буде вирішене найближчим часом", - сказав Янукович.

Прес-конференція відбулася в Кремлі за підсумками двосторонніх переговорів. Вранці 5 березня Янукович вперше прибув до Москви в якості президента України.

Будучи кандидатом на пост глави держави, він обіцяв надати російській мові офіційний статус на рівні регіонів - там, де за подібне рішення висловиться більшість населення.

У той же час соратники Януковича пояснювали, що зробити російську другою державною в масштабах всієї країни навряд чи вдасться, оскільки для цього довелося б міняти конституцію, а у Партії регіонів для цього недостатньо депутатів у парламенті.

Для зміни конституції України потрібні голоси як мінімум 300 народних обранців, а у прихильників Януковича лише 172 мандата у Верховній раді.

Читайте також:

Янукович: мета економічно відсталої України – наздогнати Росію

ПР підготувала закон про офіційний статус російської мови

Ющенко заповів розмовляти українською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: