Мєдвєдєв попередив Саркозі: Грузія збирає на кордоні війська

Російський президент знову звернувся до Ніколя Саркозі, який минулого року брав участь у врегулюванні конфлікту в Південній Осетії.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв направив президенту Франції Ніколя Саркозі послання у зв'язку з роковинами російсько-грузинської війни в Південній Осетії.

У листі російський лідер попередив Саркозі, що Грузія концентрує війська і здійснює провокації на кордонах з Абхазією і Південною Осетією, і пообіцяв, що Росія зробить все можливе "для підтримки стабільності в регіоні".

Мєдвєдєв подякував Саркозі за участь у врегулюванні конфлікту, заявивши, що він "зіграв велику роль у розв'язанні грузино-південноосетинської кризи".

За його словами, в результаті авантюристської політики президента Грузії Михайла Саакашвілі на Закавказзі склалася нова геополітична ситуація, в якій навряд чи можливо ігнорувати самостійне існування двох нових держав, - Абхазії та Південній Осетії.

Президент Росії заявив, що необхідно щонайшвидше домогтися укладення угод про незастосування сили між Грузією, Південною Осетією і Абхазією, щоб надати чіткі гарантії безпеки народам цих республік.

Крім того, Мєдвєдєв зазначив, що всім країнам необхідно протягом тривалого часу утриматися від постачань до Грузії озброєнь і військової техніки.

Як відомо, Грузія є одним з основних покупців української зброї. Минулого року Тбілісі отримала від Києва 40 одиниць БМП-1 і БТР-70. Це вже викликало негативну реакцію Росії. Кремль заявив, що готовий застосувати проти України економічні санкції, якщо постачання зброї до Грузії не будуть припинені.

В українському МЗС відповіли, що Київ керується відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН у галузі торгівлі озброєннями, а також суворо дотримується правил, встановлених міжнародними режимами експортного контролю, тому усі звинувачення Москви є безпідставними.

Читайте також:

Саакашвілі: Путін хоче мене вбити

Грузія та Росія згадують жертв серпневої війни 2008 року

Росія введе санкції проти США у разі постачань зброї до Грузії

Москва обурена "недружніми" постачаннями у Грузію української зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: