Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Дмитро Мєдвєдєв наголосив, що Курильські острови - територія Росії і так буде завжди. Проте таки домовився з японським прем'єром про ряд інших стратегічних питань.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв на саміті АТЕС в Йокогамі пояснив японському прем'єру Наото Кану приналежність чотирьох островів Курильської гряди, на які претендує Японія. Курильські острови - це територія російської держави, і так буде і надалі, заявив він.

"Оскільки Кан висловив жаль з приводу відвідування Дмитром Анатолійовичем Мєдвєдєвим, президентом РФ, острів Кунашир, наші оцінки цієї ситуації: президент сам приймає рішення, який регіон Росії відвідувати", - озвучив позицію глави держави глава МЗС Росії Сергій Лавров.

"Це наша територія, і так буде і надалі", - навів він слова Мєдвєдєва. "Сподіваюся, японські колеги будуть ставитися до цього більш адекватно", - додав міністр.

Крім курильских розбіжностей Росії та Японії ця зустріч ознаменувалася і позитивними домовленостями між двома країнами.

"Президент сказав, що від емоційних заяв і дипломатичних жестів краще відмовлятися, бо вони зовсім не допомагають справі, а навпаки" - наголосив Лавров.

Мєдвєдєв також запропонував поміняти підхід до розгляду проблеми мирного договору і поставити вперед економіку.

Японський прем'єр висловив солідарність із заявами Мєдвєдєва про те, що відносини треба перебудовувати, виводячи їх у більш успішне і правильне русло, в тому числі розвиваючи економіку і взаємну торгівлю.

Як відомо, 1 листопада 2010 Дмитро Мєдвєдєв першим з російських керівників відвідав Курили (острів Кунашир), чим викликав обурення Японії. Токіо на час відкликало з РФ свого посла, проте потім відмовилося від контрзаходів. Мєдвєдєв у свою чергу направив японському прем'єру мирне послання.

Таким чином сторони спробували згладити ситуацію напередодні саміту АТЕС.

Читайте також:

Уряд Японії відмовився від боротьби за всі Курильські острови

Японія повернула відкликаного посла до Росії

Японія не збирається поступатися Росії у питанні Курильських островів

Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Держдума Росії назвала японський уряд "неадекватним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: