Мєдвєдєв: Україна здатна платити за ринковою ціною

Мєдвєдєв переконаний, що Україна може платити за газ за європейськими цінами навіть в умовах фінансової кризи.

Україна цілком здатна платити європейську ціну за газ, упевнений президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

"Україна повинна розраховуватися за газ за європейськими цінами, це зовсім нормально, і в цьому полягає наша позиція. Нічого збиткового тут не немає, наші інші партнери платять ці гроші, і Україна цілком здатна їх платити", - сказав Мєдвєдєв на прес-конференції за підсумками газової конференції в Москві.

Президент РФ відзначив, що в України є можливості платити за газ ринкову ціну, навіть в умовах світової фінансової кризи.

"Низка країн, економічний стан яких істотно гірший, ніж український, пішли на використання європейських цін і платять за російський газ стільки, скільки платять європейські споживачі. Я думаю, що такі ж можливості є, і у "Нафтогазу", і у української економіки, не дивлячись на те, що всі ми сьогодні знаходимося не в кращому фінансовому становищі", - сказав Мєдвєдєв. 

Як повідомлялося, у Москві сьогодні пройшла Міжнародна конференція голів держав і урядів з питання постачання російського газу європейським споживачам, яка проходила в закритому режимі. Мєдвєдєв зазначив, що цей захід має стати майданчиком для вироблення колективного рішення з відновлення транзиту газу. 

За словами президента, конфліктна ситуація повинна бути врегульована максимально швидко, попри те, що попередні зусилля результатів не принесли. 

Він зазначив, що сьогодні не найголовніше шукати винних у ситуації, що склалася. На його думку, в першу чергу потрібно знайти шлях для розв’язання газової суперечки і створити ефективний міжнародний механізм, який в майбутньому не дозволить повторитися даній ситуації. Він наголосив, що такий механізм має забезпечувати надійний механізм транзиту російського газу до Європи. 

Мєдвєдєв заявив, що Енергетична хартія виявилася неефективною в нинішньому газовому конфлікті, заявив президент Росії Мєдвєдєв перед початком "газового" саміту в Москві. 

"На прикладі нинішньої кризи ми переконалися, що нинішні міжнародні регулятори такого роду ситуацій є неефективними, зокрема й міжнародне право в цій частині, і Енергетична хартія", - заявив він. 

Президент РФ зазначив, що, попри те, що низка країн ратифікували цей документ, а низка країн – не ратифікували, він такі питання не вирішує. Мєдвєдєв запропонував учасникам саміту подумати про розробку нових міжнародних угод для вирішення таких питань.
Зазначимо, що Енергетична хартія, яку також іноді називають Європейською Енергетичною хартією, - угода, що стосується міжурядової співпраці в енергетичному секторі, охоплює весь енергетичний виробничо-збутовий ланцюжок (від розвідки до кінцевого використання) і всі енергетичні продукти та пов'язане з енергетикою устаткування. Основна мета договору до Енергетичної Хартії - зміцнення правових норм у питаннях енергетики шляхом створення єдиного поля правил, мають дотримуватися всі уряди, що беруть участь, таким чином зводячи до мінімуму ризики, пов'язані з інвестиціями і торгівлею в галузі енергетики. 

У "газовому"саміті взяли учатсь делегації низки країн, зокрема, вірменську делегацію очолює президент Вірменії Серж Саргасян, білоруську – прем'єр-міністр Білорусі Сергій Сидорський, делегацію Боснії і Герцеговини – голова Ради міністрів Боснії і Герцеговини Ніколо Шпірич, казахську делегацію – прем'єр-міністр Казахстану Карим Махімов, молдавську – прем'єр-міністр Молдови Зінаїда Гречана, сербську – прем'єр-міністр Сербії Мірко Цветкович, турецьку – заступник прем'єр-міністра Туреччини Назим Екрен, чеську – міністр промисловості і торгівлі Чехії Мартін Ржіман, словацьку – міністр економіки Словаччини Любомир Йагнатек. Європейську комісію представляє комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пігабалгс. 

Українську делегацію очолила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Також до складу делегації входять міністр палива і енергетики Юрій Продан і голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина. Президента України представляє уповноважений глави держави з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.


Читайте також:

Путін підрахував: Україна протягне ще 1,5-2 місяці
Тимошенко і Путін поговорили тет-а-тет
Путін домовився з Меркель влаштувати Україні перевірку

ВідеоПідсумок газового самміту в Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: