Мєдвєдєв прилетів у Південну Осетію. Тбілісі заявляє про провокацію

Мєдвєдєв пообіцяв підтримувати економіку, соціальну та оборонну сфери невизнаної республіки. У Тбілісі обурились. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

13 липня Південну Осетію з короткостроковим візитом відвідав президент Росії Дмитро Мєдвєдєв. Раніше про плани російського президента відвідати Цхінвалі відомо не було.

Мєдвєдєв провів зустріч з главою республіки Едуардом Кокойти, після чого російський лідер відбув до Росії.

Це перший візит президента РФ до самопроголошеної республіки після того, як у 2008 році Москва визнала незалежність Південної Осетії. Світова спільнота не визнає незалежність території, що відкололася від Грузії.

"Я хотів би висловити вам вдячність за те, що ви запросили мене відвідати нову країну, нову державу - Південну Осетію, яка виникла в результаті драматичних подій, і яку дійсно російський народ підтримав у скрутну хвилину", - заявив Мєдвєдєв на зустрічі з Кокойти.

Російський лідер додав: "Я вважаю, що саме сьогоднішній перший короткий візит президента РФ закладе основу такого роду контактів, дружніх взаємин".

За його словами, у Росії є "ціла лава проектів з відновлення економіки і соціальної сфери республіки", а також "необхідність підтримувати і співпрацю в оборонній сфері, і відповідні договори у цій сфері".

У свою чергу, Едуард Кокойти подякував Дмитру Мєдвєдєву за підтримку і визнання республіки, назвавши його візит у Цхинвалі "великим святом для всього південноосетинського народу".

Офіційний Тбілісі відреагував на неочікуваний візит російського лідера миттєво. Віце-прем'єр Грузії, держміністр з питань реінтеграції Темур Якобашвілі назвав візит Мєдвєдєва провокаційним.

"Це (поїздка Мєдвєдєва до Південної Осетії) більше символічний візит у день підписання (проекту) Nabucco, який не робить честі Російської Федерації. Про який економічний розвиток може йтися в регіоні (у Південній Осетії), де залишилося 15 тисяч людей, де відбулася етнічна чистка? Це явно провокаційна дія", - заявив Якобашвілі.

Він особливо підкреслив, що "цей візит пояснюється словами "від великої вісімки до маленької шістки".

Читайте також:

На грузинському кордоні затримано групу українців-нелегалів

Росія збила три власні літаки під час війни з Грузією

Росія підрахувала "жертв геноциду" у Південній Осетії

П’яні осетинські солдати задавили російських ФСБшників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: