Мєдвєдєв привітав зі святом "Велике російське слово" у Криму

Президент Росії надіслав привітання  учасникам міжнародного форуму "Велике російське слово", робота якого спрямована на популяризацію російської мови.

Міжнародний фестиваль "Велике російське слово", спрямований на популяризацію російської мови, стартував в неділю в Ялті.

На відкритті, яке відбулося в найбільшому в Криму концертному залі, зібралися близько 2,5 тис. осіб.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, спікер Держдуми Борис Гризлов, голова Ради Федерації Сергій Миронов, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і голова Верховної ради Володимир Литвин надіслали вітання учасникам міжнародного форуму.

Мєдвєдєв назвав цей фестиваль "справжнім святом для тих, хто розділяє гуманітарні цінності російської культури".

"Сьогодні у відносинах наших країн відбуваються позитивні зміни. Для розширення гуманітарних контактів популяризація російської мови в Україні, безумовно, має важливе значення", - йдеться у вітанні Мєдвєдєва, яке передав учасникам фестивалю спецпредставник президента РФ з міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой.

Глава російської держави висловив упевненість, що фестиваль "Велике російське слово", "сприятиме поглибленню тісних зв'язків між народами Росії та України".

Міністр освіти РФ Андрій Фурсенко, який прибув на відкриття форуму, назвав міжнародну зустріч "зустріччю російського світу".

Він подякував всім присутнім за те, що вони у важкі роки зберегли "нашу спільну мову, не давали на неї наступати, підтримували її і розвивали".

"Російський світ буде розвиватися, російський світ міцнітиме, російський світ об'єднуватиме нас всіх – тих, хто вважає російську мову головною мовою", - заявив міністр.

Довідка. Фестиваль "Велике російське слово" проводиться в Криму з 2007 року. Зазвичай він відкривається в день народження Олександра Пушкіна, 6 червня, проходить в кримських містах і завершується 12 червня в день Росії. Організатор нинішнього фестивалю – парламент і уряд Автономної Республіки Крим, Всекримський рух "Російська єдність". Бюджет фестивалю складає близько 2 млн. грн., з них менше однієї третини – гроші зі скарбниці Криму. Решту коштів надали російський МЗС, уряд Москви, Фонд "Російський світ", рух "Російська єдність" і представники регіонів України.

Читайте також:

Соратниця Тягнибока пригрозила в'язницею російськомовним "дегенератам"

Табачник уріже вивчення української літератури в школах

Янукович запропонував Раді гарантувати російській мові розвиток і захист

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: