Мєдвєдєв приїхав до Швейцарії на річницю переходу Суворова через Альпи

Президент Росії вперше за всю історію двосторонніх відносин зі Швейцарією здійснив офіційний візит до цієї країни.

Мєдвєдєв у Швейцарії
AFP
Мєдвєдєв та президент Швейцарії Ханс-Рудольф Мерц
Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв у понеділок, 21 вересня, прибув до Швейцарії. Це перший в історії двосторонніх відносин (в тому числі за часів Російської імперії та СРСР) візит глави російської держави до цієї країни.

Візит приурочений до 210-ї річниці легендарного Альпійського походу російської армії під командуванням Олександра Суворова.

Мєдвєдєв вже зустрівся зі президентом Конфедерації Хансом-Рудольфом Мерцем в урядовій резиденції Лоон в Керзатці, та відкрив російсько-швейцарські переговори у Берні. Мєдвєдєв зауважив, що "зараз відносини між Росією і Швейцарією на дуже високій стадії розвитку".

На вечір понеділка запланована зустріч Мєдвєдєва з представниками ділових кіл Росії і Швейцарії. Завершиться програма першого дня візиту урочистим обідом на честь російського гостя. У поїздці президента супроводжує дружина Світлана. Візит триватиме до 22 вересня.

Цьому візиту політичні кола Росії та Європи надають особливого значення. За даними західної преси, одна з тем майбутніх переговорів - залучення інвесторів для зимової Олімпіади в Сочі.

У Кремлі підтверджують, що у російського президента запланована зустріч з головою Міжнародного Олімпійського комітету.

Проте першочерговими у Москві вважають переговори з президентом Швейцарії. В інтерв'ю швейцарським ЗМІ Мєдвєдєв заявив - "на Заході на нас досі дивляться, по суті, в приціл гвинтівки, у переносному розумінні цього слова". Москва також розраховує, що Швейцарія візьме активну участь в обговоренні російської ініціативи про укладення Договору про європейську безпеку.

Мерц, зі свого боку, збирається обговорити з російським колегою угоду про вільну торгівлю. Крім того, він хоче поговорити про можливе розширення "великої двадцятки" за рахунок Швейцарії.

У Москві чекають на підписання ряду важливих угод, зокрема про спрощення видачі віз. Можливо, буде обговорюватися і грузинська тема. Адже саме Швейцарія зараз представляє інтереси Росії в Грузії.

Читайте також:

Мєдвєдєв: існує єдина російська правда, все інше засмічує мізки

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Мєдвєдєв розповів про таємну зустріч з ізраїльським прем'єром

Після вечері лідерів G8 Мєдвєдєв ледве тримався на ногах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: