Мєдвєдєв: проблему Ірану може вирішити президент Бразилії

Якщо Іран знову не погодиться вислухати доводи Бразилії щодо ядерної програми, то світовій спільноті доведеться діяти відповідно до підходів, вироблених в рамках Ради Безпеки ООН.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв вважає, що візит президента Бразилії Луїса Інасіу Лула да Сілви до Тегерана, намічений на 15 травня, - це остання можливість вирішити іранську ядерну проблему.

Російський лідер підкреслив, що в цьому випадку проблема може бути вирішена дипломатичним шляхом, без застосування санкцій. "Потрібно обов'язково дати можливість президентові Бразилії використовувати весь набір інструментів і переконати Іран почати кооперацію зі світовою спільнотою", - переконаний Мєдвєдєв.

"Якщо ж Іран знову не погодиться вислухати доводи, то світовій спільноті доведеться діяти відповідно до підходів, вироблених в рамках Ради Безпеки ООН", - додав глава російської держави.

Крім того, Мєдвєдєв нагадав, що ядерна програма Ірану повинна бути мирною і контрольованою МАГАТЕ. "Іран повинен кооперуватися з світовим співтовариством і дотримуватися правил нерозповсюдження ядерної зброї. У цьому випадку ми готові до того, щоб Іран зайняв своє почесне місце серед країн, що займаються дослідженнями в ядерній сфері", - заявив президент.

Торкаючись позиції країн "шістки" (п'ять постійних членів РБ ООН і Німеччина) щодо іранської проблеми, Мєдвєдєв зазначив, що вона "консолідована, однак є нюанси".

"У кожної країни свої відносини з Іраном. Простіше кажучи, вони або є, або їх немає. У Росії ці відносини є. Це глибокі, серйозні взаємовигідні відносини, які накладають на нас певну відповідальність і ставлять перед серйозним вибором", - підкреслив президент РФ .

Раніше президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Іран не боїться ні передбачуваних санкцій, ні військового вторгнення, якими країні загрожують США. На думку лідера Ісламської Республіки, введення нових санкцій завдасть більшої шкоди самим США, ніж Ірану, а відносини між двома країнами "вже ніколи не покращаться".

Нагадаємо, США і низка інших країн Заходу підозрюють Іран в розробці ядерної зброї і виступають за введення нових санкцій проти Ісламської Республіки. Рада Безпеки ООН у попередні роки вже накладав на Іран санкції, вимагаючи припинити збагачення урану. Тегеран заперечує всі звинувачення, заявляючи, що його ядерна програма носить виключно мирний характер.

Читайте також:

Іран зібрався вивести на орбіту до шести супутників

Президент Ірану знайшов Усаму бен Ладена у Вашингтоні

Ахмадінежад пообіцяв "вибити зуби" будь-якому агресорові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: