Мєдвєдєв: Резолюція РБ ООН щодо Лівії порушується

Російський президент висловив своє незадоволення виконанням резолюції ООН. Він стверджує, що спостерігається перевищення тих повноважень, які з цієї резолюції випливають.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що у Москви є серйозні запитання до керівництва ООН у зв'язку зі спробами перевищення повноважень по низці резолюцій, що є небезпечною тенденцією в міжнародних відносинах.

"Коли я чую, що резолюція (щодо Лівії) погана, це неправильно, резолюція абсолютно нормальна. Але резолюції потрібно виконувати, а не намагатися перевищувати мандат, який у цих резолюціях закладений. Це, до речі, дуже небезпечна тенденція у міжнародних відносинах", - сказав глава Кремля в четвер, 14 квітня.

За його словами, за резолюцією № 1973 (по Лівії), по суті, спостерігається перевищення тих повноважень, які з цієї резолюції випливають, розширене тлумачення документа.

"А наприклад по резолюції, присвяченій подіям у Кот-д'Івуарі, якщо я не помиляюся, резолюція 1975, там йдеться про використання підрозділів ООН, але не для того, щоб підтримувати одну сторону конфлікту в Кот-д'Івуарі, ООН взагалі не може підтримувати будь-яку сторону. А за фактом виходить саме так ", - вказав Медведєв.

"Тут у нас є цілком серйозні запитання до керівництва ООН. Мені здається, що це дуже небезпечна тенденція. Оонівці повинні розводити сторони, а в жодному разі не допомагати якійсь зі сторін, якщо ми вважаємо, що вона має більш справедливу основу" , - наголосив президент Росії.

Нагадаємо, 18 березня Рада Безпеки ООН оголосила про створення над Лівією безпольотної зони для того, щоб запобігти бомбардуванню зайнятих опозицією міст і врятувати від загибелі місцевих жителів. Документ також були передбачені можливі бойові дії без застосування наземних сил. Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія свідомо не застосувала право вето на резолюцію РБ ООН щодо Лівії, оскільки не вважає документ неправильним.

Пізніше МЗС РФ зазначило, що втручання коаліції країн Заходу в громадянську війну Лівії не відповідає прийнятому ООН документу.

Читайте також:

Тріполі звинуватив Катар у постачаннях лівійським повстанцям французької зброї

США визнали, що бомбили Лівію після оголошення про вихід з операції

Євросоюз ввів нові санкції проти Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: