Мєдвєдєв: Росія не претендує на статус наддержави

Дмитро Мєдвєдєв підкреслив, що Росія не претендує на статус наддержави і закликав інші держави не використовувати подібну термінологію.

Росія не має наміру претендувати на статус наддержави і радить іншим країнам утриматися від подібних дій. Про це заявив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв.

"Мені б не хотілося, щоб хтось колись використовував відповідну термінологію. І мені здається, що інші країни повинні утримуватися від цього", - сказав Мєдвєдєв.

Він зазначив, що "ми сьогодні намагаємося говорити про багатополярний світ, і останнім часом про це стали говорити і наші американські партнери".

"Тільки так і можна забезпечити конкурентний розвиток своєї держави", - підкреслив президент Росії.

Як заявив Медведєв, "найнебезпечніше, що може статися з державою, це коли вона починає впиватися своїм статусом і говорити: ми найсильніші, нам все дарма, ми здатні розвиватися самі, нам наплювати на оточення, наша економіка могутніша".

"Все це призводить, як правило, до краху держави. Доля СРСР була пов'язана саме з цими ілюзіями, ілюзіями про те, що Радянський Союз настільки багатий, самодостатній і незалежний, що може розвиватися за якимось окремим сценарієм. Не вийшло", - підкреслив російський президент.

"Ми в певний період створили те, що називається залізною завісою. Я кажу, в тому числі, про технологічну залізну завісу.

Ми намагалися спиратися тільки на свої сили. І в якийсь момент наші дослідження за своїм рівнем стали провалюватися", - нагадав Мєдвєдєв.

Він також підкреслив, що у Радянського Союзу були блискучі результати у сферах досліджень, пов'язаних з обороною, "але в деяких сферах дослідження взагалі не проводилися, або проводилися за якимось хибним шляхом, так як не було повноцінних контактів зі світовим науковим співтовариством".

"Будь-який завіса, будь-яка стіна небезпечні - і ідеологічні, і технологічні. Тому спроба оголосити себе супердержавою, абсолютно незалежною ні від кого державою може призвести до появи такого роду стін і завіс. Це вкрай не продуктивно, і ми не хочемо йти цим шляхом", - заявив Мєдвєдєв.

Читайте також:

ООН засудила прославлення нацизму в колишньому СРСР

В Росії відмовилися розвінчувати культ Сталіна

Заради Мєдведєва в Останкіно пісуари опустили на 10 см

Мєдвєдєв доручив розвідникам вчитись на проколах США і показав WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: