Мєдвєдєв: Росія повертається в Африку

Дмитро Мєдвєдєв підписав зі своїм намібійським колегою Хіфікепуньє Похамбою низку документів, які, за словами російського лідера, знаменують повернення Росії в Африку.

Росія після багаторічної перерви повертається на африканський континент і має намір активно розвивати відносини з однією з найбільших держав - Намібією, заявив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, відкриваючи переговори зі своїм намібійським колегою Хіфікепуньє Похамба в Кремлі.

"Ми розглядаємо Намібію як близького партнера, перспективну і дружню державу, з якою ми розвиваємо відносини впродовж 20 років", - зазначив Мєдвєдєв.

Він нагадав, що в рамках його минулорічного візиту до Намібії обговорювалася низка економічних проектів. "Зараз ми виходимо на їх реалізацію", - заявив російський президент.

Мєдвєдєв підписав з Похамбою низку міжурядових документів, серед них угоди про співробітництво в галузі освіти, туризму, рибного господарства. Укладено договори про взаємну охорону прав на результати інтелектуальної діяльності, отримані у ході двостороннього військово-технічного співробітництва.

Росія готова розвивати з Намібією співпрацю і в галузі енергетики. "Ми готові до реалізації проектів з будівництва в Намібії двох гідроелектростанцій, що виключно важливо з урахуванням дефіциту електроенергії в Південній Африці", - розповів Мєдвєдєв.

Керівник "Росатома" Сергій Кирієнко, зі свого боку, повідомив, що Росія готова вкласти в сферу видобутку урану в Намібії близько 1 млрд доларів. За його словами, ці кошти вже зарезервовані. Він зазначив, що Росія розраховує в 2010 році придбати частки в родовищах урану в Намібії.

Мєдвєдєв підкреслив, що перед Росією та Намібією стоїть низка завдань, зокрема щодо збільшення товарообігу, "який не настільки серйозний, як має бути".

"Ваш візит до Росії відкриє нові сторінки розвитку російсько-намібійских відносин", - підкреслив російський лідер, звертаючись до президента Намібії.

Читайте також:

Російський "Газпром" образив негрів

Мєдвєдєв: Близький Схід може "вибухнути"

Китай будує в Африці "імперію XXI століття"

Західні ЗМІ: Кремль отримав "скальп" Ющенка і націлився на Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: