Мєдвєдєв: Росії не бути парламентською республікою. Радше смерть

Росія не повинна бути парламентською республікою, переконаний президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

Відповідаючи на питання регіональних журналістів з приводу змін в Конституцію, які, зокрема, вводять обов'язок уряду звітувати перед парламентом, президент Росії сказав: "Це не перетворює нас на парламентську республіку і, скажу відверто, я вважаю, що Росія не повинна бути парламентською республікою, для нас це просто рівнозначно смерті".

Проте, за його словами, рішення про підзвітність уряду Держдумі укріплює повноваження нижньої палати парламенту і дає додаткові важелі контролю відносно тих рішень, які приймаються кабінетом міністрів.

Кажучи про продовження термінів повноважень Держдуми і президента, глава держави відзначив, що, на його думку, яку підтримують і законодавці, чотири роки для нижньої палати - це мало.

"Просто так цикл влаштований в нашій країні, що ми звикли мислити масштабнішими категоріями", - вважає президент РФ.

Крім того, вважає він, певні проблеми створює проведення виборів президента і Держдуми з невеликою різницею за часом.

Кажучи про повноваження президента, Мєдвєдєв зазначив, що це теж питання вибору, оскільки і за чотири роки можна досягти великих успіхів, і за півроку наламати дров.

Поправки в Конституцію, запропоновані президентом РФ, передбачають збільшення терміну повноважень глави держави з чотирьох до шести років, Держдуми - до п'яти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: