Мєдвєдєв: стереотипи росіян щодо НАТО необхідно подолати

Мєдвєдєв закликав здолати думки, що існують серед населення Росії та інших країн, щодо агресивності НАТО і неможливості демократії в Росії.

У середу, 20 жовтня, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв взяв участь у виїзному засіданні Мюнхенської конференції з питань політики безпеки, в ході якого прокоментував думку про те, що НАТО агресивно налаштоване по відношенню до Росії.

Мєдвєдєв закликав здолати думки, що існують серед населення Росії та інших країн, щодо агресивності НАТО і неможливості демократії в Росії.

"Відносини між РФ і НАТО завжди були складними. Може, це спадок плюс емоції, відчуття, сприйняття людей. Усі ми маємо якийсь історичний бекграунд. Це, безумовно, обтяжує наші відносини, у тому числі відносини з НАТО", - сказав глава Кремля.

При цьому він погодився з висловлюваннями членів конференції щодо того, що в Росії "є відчуття, що НАТО є певною агресивною складовою по відношенню до Росії".

"І, напевно, багато в чому це помилка. Але очевидним є і те, що частенько Росія сприймається частиною західного світу, звичайними людьми як країна, де ніколи не може бути демократії, керівництво якої завжди прихильне до авторитарних принципів і воно не хоче розвиватися спільно з іншим світом", - сказав президент РФ.

На думку Мєдвєдєва, ці речі "досить міцно сидять у головах людей і в Росії, і в Європі, і в США". Він уточнив, що міняти мислення потрібно шляхом "ідей суспільного примирення" і у якості прикладу навів російсько-польські відносини.

"Здавалося б, дуже трагічна ситуація дозволив з обох сторін пройти шлях, який з якихось невідомих причин, часом ірраціональних, неможливо було пройти до цього", - сказав глава російської держави.

Він також заявив, що у зовнішній політиці велике значення мають особисті стосунки між главами держав. "Вочевидь, що успіх перезавантаження зі США значною мірою пов'язаний з тим, що у мене склалися хороші стосунки з президентом Обамою, особисті стосунки", - сказав Медведєв.

За його словами, дуже важливо, "коли твій співрозмовник, навіть якщо він очолює найбільшу економіку світу і дуже потужну державу, таку як США, чує твої аргументи і думає над ними".

Нагадаємо, у квітні російський лідер заявив, що РФ і США потрібно вибудувати довгострокові, прагматичні стосунки. "У нас непроста історія стосунків. Часом ми починаємо душити один одного в обіймах, а інколи між нами провалля. Ми намагаємося шукати відмінності, а потрібно вибудувати довгострокові, прагматичні відносини, засновані на загальних цінностях демократії і економічної свободи, загальних цілях боротьби з глобальними загрозами", - сказав він на зустрічі з політиками і бізнес-елітою під час свого візиту до Вашингтону.

Читайте також:

Генсек НАТО запропонував скоротити на 50% штат Альянсу

США вирішили знищити найпотужнішу зброю

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

У НАТО впевнені, що Україна все ж таки стане членом Альянсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: