Мєдвєдєв та Меркель обсудять українську ГТС

Від Німеччини не слід чекати категоричних заяв.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель обов'язково торкнуться питання виведення Україною і Європейською комісією Декларації з модернізації української газотранспортної системи.

Про такі плани на зустріч Мєдвєдєва і Меркель у Берліні 31 березня повідомляє із посиланням на джерело "Інтерфакс" в Кремлі .

"Це не тема двосторонніх відносин Росії і Німеччини, але вона є великим споживачем нашого газу, і міра співробітництва двох країн у паливно-енергетичній сфері, у сфері газопостачання, транспортування газу винятково високий", - сказав він.

"Тому припускаю, що Мєдвєдєв і Меркель напевно обміняються думками по цій темі", - заявив співрозмовник в Кремлі.

Відповідаючи на питання, чи варто Росії очікувати підтримки від Німеччини в цій ситуації, він дав зрозуміти, що навряд чи можна розраховувати на якісь категоричні заяви з боку німецького керівництва на адресу України.
"Для них виключно нас підтримувати - потенційно значить заробити конфлікт з Україною, через територію якої йде не тільки газ, але і нафта, не менш важлива для німців", - зазначив він.

За словами представника Кремля, Росії "не потрібна їх (німців) однозначна підтримка, а потрібне спільне напрацювання системних кроків, які таким конфліктам дозволять запобігати".

"Підтримка Німеччини в тому, що вона бере участь з нами в енергетичних проектах, як і раніше обмінюється з "Газпромом" активами, по колишньому наполягає на довгострокових контрактах з "Газпромом" і вважає нас основним постачальником - от підтримка не на словах, а на ділі", - підкреслив співрозмовник.

Він зазначив, що останнім часом німці активізували взаємодію з російською стороною у сфері енергоефективності й енергозбереження.

"Вони бачать тут велику нішу для німецьких енергозберігаючих технологій і прагнуть до участі в спільних проектах, зокрема в електроенергетиці, до впровадження не тільки своїх, але і спільних енергозберігаючих технологій", - підкреслив співрозмовник.

Він висловив упевненість, що Німеччина продовжить курс на диверсифікацію поставок енергоносіїв, "але не в силу конфлікту України з Росією, а в силу загальної ситуації на світових ринках".

Нагадаємо, 23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію про модернізацію газотранспортної системи.

У відповідь російська делегація залишила інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення цього важливого питання.

26 березня в Японії Тимошенко запевнила, що Росія візьме участь у модернізації та реконструкції української газотранспортної системи.

Під час переговорів українського прем`єра у Японії японські компанії висловили одностайне позитивне рішення щодо участі в модернізації української ГТС.

Читайте також:

Тимошенко вмовила японців дати гроші на українську газову трубу

"Нафтогаз" незгоден з вимогами європейських інвесторів ГТС

Росіяни на газових переговорах у Брюсселі просто "додали перчинку"

Ющенко: Україна починає формувати власний газовий ринок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: