Мєдвєдєв та Меркель віч-на-віч поговорили про газ та Іран

У Німеччині проходять 11 міждержавні російсько-німецькі консультації. Глави держав обговорюють газовий "Північний потік".

Російський президент Дмитро Мєдвєдєв почав короткий робочий візит до Німеччини, зустрівшись з канцлером Ангелою Меркель у форматі один на один.

Меркель та Мєдвєдєв обговорили ядерні проблеми Ірану і Північної Кореї, а також двосторонню співпрацю в економічній сфері.

У планах двох лідерів – провести російсько-німецькі міждержавні консультації в розширеному складі. Сторони підпишуть низку документів.

Зустрічаючи президента РФ, канцлер Німеччини вітала його російською, сказавши: "Добридень". Глави двох держав прийняли військові почесті від роти почесної варти збройних сил Німеччини. Це незвичайно для формату таких робочих самітів, і є демонстрацією пошани до російського гостя.

Зустріч Мєдвєдєва і Меркель - вже восьма по рахунку. Їх особисте знайомство відбулося в квітні 2006 року в Ганновері, де Мєдвєдєв, будучище бувши першим віце-прем'єром, брав участь в роботі промислового ярмарку. Перша офіційна зустріч відбулася 8 березня 2008 року в Москві в ході короткого робочого візиту Меркель. Щорічні російсько-німецькі міждержавні консультації відбудуться вже в 11-й раз.

Місцем переговорів німецька сторона обрала замок Шлайсхайм на околиці Мюнхена. Головними питаннями поряд з двосторонніми стосунками названі економічна і фінансова криза, а також захист клімату.

Президент і канцлер традиційно прийдуть на завершальну дискусію форуму "Петербурзький діалог".

Не дивлячись на фінансово-економічні складнощі, сторони налаштовані на планову реалізацію найбільшого проекту "Північний потік".

Проект з будівництва газогону ”Північний потік” (Nord Stream) передбачається прокласти з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Росія вважає, що проект вигідний Європі, оскільки гарантує енергетичну безпеку, і Росія продовжить його просувати.

Читайте також:

США вважають, що Мєдвєдєв "недоречно" з’їздив до Цхінвалі

Ющенко відмовився приїхати до Мєдвєдєва на перегони

Мєдвєдєв запропонував створити міжнародний суд над піратами

Мєдвєдєв прилетів у Південну Осетію. Тбілісі заявляє про провокацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: