Мєдвєдєв та Путін не дійшли згоди, говорячи про ксенофобію

Говорячи про міжнаціональні конфлікти Путін ностальгував по СРСР, а Мєдвєдєв закликав шукати новий підхід і як приклад навів США.

На засіданні Держради під час обговорення тему міжнаціональних конфліктів, прем’єр РФ Володимир Путін і президент РФ Дмитро Мєдвєдєв продемонстрували різний підхід до вирішення питання етнічної та релігійної напруженості в країні.

Путін ностальгував за часами СРСР і закликав на зразок радянської пропаганди вчити росіян патріотизму, а Мєдвєдєв, погодившись з Путіним з питання необхідності навчання росіян любові до Батьківщини, назвав СРСР "дуже жорсткою державою", чий досвід повторити "неможливо", і треба виробляти нові підходи.

"У СРСР не було таких проблем з міжнаціональними відносинами. Радянській владі вдалося створити обстановку міжетнічного миру, не було таких проблем, де б ми не жили ... СРСР вдалося створити якусь субстанцію, яка опинилася над міжнаціональними і міжконфесійними відносинами. На жаль, вона носила ідеологічний характер, це була соціалістична ідея ... я думаю що шукати ходити не потрібно, є одне, що може замінити те що працювало раніше, це загальноросійський патріотизм ... ", - сказав Путін.

При цьому Путін зазначив, що необхідно розрізняти тих, хто цікавиться російською культурою і мовою від тих, хто спекулює на патріотичних почуттях у власних інтересах.

Відповідаючи на пропозицію Путіна, Мєдвєдєв відповів йому, що досвід СРСР в даний час неможливо застосувати, хоча ідею виховання патріотичних почуттів назвав "вірною".

"... Тільки що Володимир Володимирович, виступаючи, згадав Радянський Союз, який знайшов свою схему досягнення певного результату міжнаціонального миру. Чи можливе повторення того, що було зроблено в радянський період? Ми з вами реальні люди і розуміємо - ні, неможливо ... СРСР був дуже жорсткою державою ... Доля Радянського Союзу в цьому сенсі дає найкраще підгрунтя для роздумів. Але нам дійсно потрібно виробляти нові підходи », - сказав Мєдведєв.

Також Медведєв звернувся до досвіду США, де за кілька десятків років були подолані багато стереотипів міжнаціонального та міжрелігійного характеру.

"Ще 40 років тому в США представники різних рас сиділи на різних крамницях, а зараз це - досить толератное суспільство, і не треба соромитися вчитися. Але ідея російської нації також ефективна", - сказав Мєдвєдєв.

Нагадаємо, заворушення на Манежній площі у Москві 11 грудня почалися під час несанкціонованої акції футбольних фанатів і націоналістів. Акція була спровокована вбивством фаната "Спартака" Єгора Свиридова, яке здійснили приїжджі з Кабардино-Балкарії.

Через чотири дні виникла небезпека нових зіткнень, зокрема біля Київського вокзалу, і міліція затримала більше тисячі осіб. Через побоювання нових погромів на Новий рік у Москві безпрецедентно посилять заходи безпеки.

Читайте також:

У Москві пройшов мітинг проти ксенофобії "Росія для всіх"

ООН засудила прославлення нацизму в колишньому СРСР

Путін висловився щодо ксенофобії в Росії: потрібно "воювати з радикалами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: