Мєдвєдєв у Польщі підніме тему Катині

Напередодні візиту Дмитра Мєдвєдєва до Варшави Росія розсекретила чергову партію документів у справі про розстріл полонених поляків в Катині.

Росія передала Польщі чергову партію розсекречених документів у справі про розстріл польських військових офіцерів у Катині в 1940-му році.

У прес-службі Кремля також повідомили, що катинська тема буде порушена і в рамках майбутнього офіційного візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до Польщі 6-7 грудня. Це питання Мєдвєдєв планує обговорити зі своїм польським колегою Броніславом Коморовським

Нагадаємо, 26 листопада депутати Держдуми визнали, що розстріл поляків у Катині був здійснений за прямою вказівкою Сталіна.

"Катинська справа" про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС довгі роки ускладнювала відносини між Росією та Польщею.

Всього у Катині загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно. З 2008 року Росія почала передавати Польщі матеріали у справі, але ще тоді росіяни зауважили, що єдиного архіву документів не існує, і значна частина паперів була знищена ще в 1950-ті роки.

Читайте також:

Поляки вирішили не брати з Росії гроші за розстріл у Катині

Качинський: Росія має визнати Катинь геноцидом

КПРФ попросила захистити Сталіна: "розстріл поляків у Катині є міфом"

Коморовський сподівається, що Мєдвєдєв приїде до Польщі миритися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: