Мєдвєдєв: Україна оголошує героями нацистських поплічників

Мєдвєдєв заявив, що всі розмови про боротьбу за незалежність - просто цинічна брехня, якою можна зіпсувати стосунки з Росією. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв 30 серпня піддав Україну та держави Балтії критиці за прославлення "нацистських прибічників", виступаючи з нагоди 70-ї річниці початку Другої світової війни.

"Ми бачимо приголомшливі тенденції,- сказав Мєдвєдєв.- То держави Балтії і навіть Україна оголошують, по суті, колишніх нацистських поплічників своїми національними героями, які боролися за звільнення їхніх держав".

Хоча, за словами президента Мєдвєдєва, "усі прекрасно розуміють, що було, сором'язливо опускають очі для того, щоб не псувати відносини".

Як другий приклад він навів резолюцію Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка "зробила фашистську Німеччину і Радянський Союз рівно відповідальними за Другу світову війну". "Але це, вибачте, вже просто цинічна брехня",- висловив обурення Мєдвєдєв.

Резолюція, ухвалена парламентарями ОБСЄ у червні цього року в Вільнюсі, засуджує злочини нацизму і сталінізму. Її - під протести російської делегації - ініціювали словенець Роберт Бателлі та член парламенту Литви Вілія Алякнайте-Абрамикене.

У документі ОБСЄ також висловлюється глибока стурбованість у зв'язку з прославленням тоталітарних режимів, публічним возвеличенням нацистського та сталінського минулого, міститься застереження про можливе посилення екстремістських режимів, зокрема неонацистських. Цю резолюцію осудили Держдума РФ та Рада Федерацій.

Натомість Мєдвєдєв у подіях Другої світової війни не бачить провини лідерів СРСР: "Питання у тому, хто війну розпочав, хто вбивав людей і хто рятував людей, мільйони життів, хто, зрештою, врятував Європу", - підкреслив він.

Читайте також:

На Прикарпатті знімають документальний фільм про пропагандиста УПА

Ветерани УПА засвистали і побили Шкіля

У Львові відкрили музей-в'язницю, де катували політв'язнів

Тягнибок вдвічі збільшив пенсії ветеранам ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: