Мєдвєдєв умовив Лукашенка не брати кредит на 100 млрд. рублів і визнати Південну Осетію

Під час зустрічі лідерів Росії та Білорусії, Олександру Лукашенку, схоже, не вдалося відстояти інтереси своєї держави.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв 19 березня приймав білоруського колегу Олександра Лукашенко у підмосковній резиденції "Завідово". За три години спілкування російській стороні вдалося відрадити пана Лукашенко брати в Москви кредит у розмірі 100 млрд. рублів, умовити його платити 210 доларів за тисячу кубометрів російського газу і визнати Абхазію і Південну Осетію.

На питання про 100 млрд. рублів для Білорусії, заданий журналістами в четвер міністрові фінансів Олексію Кудріну, йому довелося відбуватися жартами: "Які 100 мільярдів? Немає жодних мільярдів!"

Високопоставлений співробітник адміністрації президента РФ в приватній бесіді висловився ще менш двозначно: "Гроші, які вони від нас чекають, повинні піти на виплати пенсій, посібників, на виконання соцзабов`язань. Але нас зовсім не радує що білоруська влада займалася популізмом за наш рахунок. Думаю, жодних грошей ми їм не дамо".

Проте, після закінчення зустрічі Лукашенко і Мєдвєдєва Кудрін зробив повторну заяву, повідомивши, що питання надання Білорусії кредиту все ще вивчається. "Ми переконали пана Лукашенко в тому, що рішення про це треба приймати з врахуванням ситуації в світі. Крім того, необхідно, щоб білоруси надали нам обґрунтування для здобуття цих грошей і переконали нас в тому, що зможуть розплатитися якщо ми їх їм дамо", - пояснив інший співбесідник.

Ще одне важливе питання, що вирішувалося в Завідово, – скільки Білорусія платитиме за російський газ. У першому кварталі цього року білоруська влада проігнорувала підвищення ціни на газ з 128 до 210 доларів за тисячу кубометрів і сплатила постачання за колишнім тарифом. У результаті за два зимові місяці Мінськ заборговував "Газпрому" близько 70 млн. доларів.

Але як розповів зампред правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв, переговори в Завідові вирішили всі проблеми: Мінськ тепер купуватиме російський газ по 210 доларів за тисячу кубометрів. Також сторони домовилися, що найближчим часом "Газпром" доведе свою частку в "Белтрансгазі" до обумовлених 50% акцій (у січні "Газпром" розрахувався за чергових 12% і тепер йому належить 37,5%).

Що стосується визнання Мінськом незалежності Південної Осетії і Абхазії, яке ЗМІ давно розглядають як неофіційно висунутою російською стороною умовою для надання фінансової підтримки білорусам, то воно, ймовірно, теж буде вирішений на користь Росії.

2 квітня почнеться сесія білоруського парламенту. Як повідомило джерело в оточенні Олександра Лукашенко, не дивлячись на незадоволеність Євросоюзу, до порядку денного парламентарів буде внесено питання про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Кредит на 100 млрд. рублів Мінськ попросив в Москви ще в минулому році - додатково до стабілізаційного кредиту у розмірі 2 млрд. доларів, 1,5 млрд з яких Мінськ вже отримав. 500 млн. доларів мають бути виділені після внесення поправок до російського бюджету. Не дивлячись на те, що російський Мінфін ще в початку цього року вкрай прохолодно відреагував на прохання Мінська про крупний рублевий транш, білоруське керівництво не втратило надії, з ентузіазмом продовжуючи пояснювати, як би це було вигідно для самої РФ.

Читайте також:

Путін дав Білорусі довгоочікуваний кредит

ЄС хоче урізати владу Лукашенку

Євросоюз погрожує Білорусі проблемами після визнання Абхазії і Південної Осетії

Лукашенко: російський кредит не пов'язаний з визнанням Абхазії і Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: