Мєдвєдєв відділив терористів від "шахідів"

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв закликав ЗМІ не називати терористів "шахідами", адже "в ісламі це означає - герой".

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв закликав ЗМІ не називати терористів "шахідами" і взагалі звертати увагу на термінологію при висвітленні терактів.

На зустрічі президента з парламентаріями спікер Держдуми Борис Гризлов зазначив присутнім на те, що журналісти часто невірно використовують слово "шахід". Мєдвєдєв відреагував на це зауваження словами про те, що жителі Кавказу "ображаються на ці терміни, і говорять, що це неприйнятно, виходячи із загальнолюдських міркувань і уявлень ісламу".

Підтримав діалог президента зі спікером Держдуми і лідер ЛДПР Володимир Жириновський. "Не знають наші мусульманський світ, шахід в ісламі - це герой", - заявив він. Виходячи з цього, президент і парламентарії прийшли до одноголосного рішення про те, що "шахідами" терористів називати не варто.

Як резюме Дмитро Мєдвєдєв ще раз закликав журналістів "звернути на це увагу" і постаратися уникати "неправильної термінології".

Під час свого візиту до Махачкали президент Росії вже звертався до представників ЗМІ з проханням бути акуратніше при висвітленні терактів. Зокрема Мєдвєдєв заявив, що "на Північному Кавказі живуть такі ж наші люди - громадяни Росії, а не вихідці з Північного Кавказу".

29 березня 2010 в московському метро було здійснено подвійний теракт. Терористки-смертниці привели в дію вибухові пристрої на станціях "Луб'янка" і "Парк культури" Сокольнічеської лінії. У результаті вибухів, за останніми даними, загинули 40 людей, більше 90 були поранені.

31 березня ще один подвійний теракт стався в дагестанському місті Кизляр. Метою атаки стали співробітники правоохоронних органів. В результаті двох вибухів, потужність одного з яких оцінюється в 200 кілограмів у тротиловому еквіваленті, загинули 12 людей, в тому числі начальник міського ОВС Віталій Ведерников.

Читайте також:

Кількість жертв терактів у московському метро збільшилася до 40 осіб

Доку Умаров попередив Москву про подальші терористичні атаки

Упізнана друга терористка у московському метро

Смертниця з московського метро, яку відзняли на відео, виявилася звичайною пасажиркою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: