Мєдвєдєв виключив суперництво з Путіним на виборах

Російський президент зазначив, що вони з Путіним представляють, за великим рахунком, одну й ту ж політичну силу.

На президентських виборах в 2012 році Дмитро Мєдвєдєв і Володимир Путін не будуть змагатися один з одним. Про це Мєдвєдєв заявив в інтерв'ю газеті The Financial Times.

Відповідаючи на питання, чи допускає Мєдвєдєв можливість того, що він і Путін одночасно виставлять свої кандидатури на пост глави держави, президент сказав: "Це важко уявити як мінімум з однієї причини. Ми з Володимиром Путіним - моїм колегою і давнім другом - представляємо, за великим рахунком, одну й ту ж політичну силу. Конкуренція між нами може піти на шкоду тим цілям і завданням, реалізацією яких ми займалися останні роки. Тому, я думаю, це був би не кращий сценарій для нашої країни і для даної конкретної ситуації ".

У той же час на запитання, чи має намір він сам йти на другий президентський термін, Мєдвєдєв дав ухильну відповідь.

"Будь-який лідер, який займає таку посаду як президентська, хоче піти на другий термін. Інше питання - чи прийме він рішення брати участь у виборах чи ні", - відзначив російський президент.

Мєдвєдєв нагадав, що, виступаючи 17 червня на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, він обіцяв "ще трохи потримати інтригу" перед тим, як оголосити про свої плани на майбутні вибори президента.

У той же час, Мєдвєдєв заявив, що якщо він все-таки стане президентом вдруге, як це дозволяє російська конституція, то "постарається зробити все можливе для реалізації заявлених цілей - модернізації економіки і суспільства, включаючи політичну систему".

В інтерв'ю Мєдвєдєв також торкнувся низки питань, що стосуються як внутрішньої російської політики, так і ситуації в світі. Зокрема, відповідаючи на питання про Михайла Ходорковського, президент Росії сказав, що екс-глава НК "ЮКОС" має право на умовно-дострокове звільнення, яким він, ймовірно, збирається скористатися, а також на помилування.

При цьому Медведєв заявив, що не вважає суд над Ходорковським помилкою і знову повторив, що не бачить ніякої небезпеки у виході екс-глави "ЮКОСа" на свободу.

Мєдвєдєву також було поставлено питання про Сирію, де з березня 2011 року проходять масові антиурядові виступи, для придушення яких влада використовує жорсткі методи.

Російський президент зазначив, що Сирія стоїть перед нелегким вибором, а її влада опинилися в непростій ситуації. При цьому, підкреслив він, Росія не підтримає резолюцію РБ ООН по Сирії, яка б повторювала резолюцію Радбезу ООН номер 1973 по Лівії. За словами президента РФ, з резолюції РБ ООН по Лівії, "зробили папірець, яким прикривається безглузда військова операція".

Якби про такий розвиток подій було відомо до прийняття резолюції, повідомив Мєдвєдєв, посол РФ в ООН отримав би від нього інші інструкції. Як відомо, Росія при голосуванні за проект резолюції 1973 утрималася. "Резолюції повинні тлумачитися буквально, - сказав Мєдвєдєв. - Якщо написано, що це створення забороненою для польотів зони, то так воно і повинно бути".

Читайте також:

Мєдвєдєв: Розпад СРСР не найбільша геополітична катастрофа ХХ століття

Туніс вважає, що Мєдвєдєв гідний Нобелівської премії миру

Мєдвєдєв оголосив кінець "державного капіталізму"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: