Мєдвєдєв вимагає права одноосібно відправляти війська за кордон

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв хоче без згоди депутатів ухвалювати рішення про застосування армії за кордоном.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв запропонував Раді Федерації (верхній палаті парламенту) надати главі державі право ухвалювати рішення про застосування російських військ на території інших держав.

Раніше до "Закону про оборону" були внесені поправки, за якими російські війська дозволялося використовувати за кордоном для захисту інтересів РФ та її громадян, з метою підтримання міжнародного миру і безпеки, а також задля боротьби з піратством і забезпечення безпеки судноплавства.

Згідно із документом, який Мєдвєдєв підписав 9 листопада, для ухвалення рішення про використання збройних сил за кордоном необхідний дозвіл Ради Федерації. Тепер президент Росії пропонує дозволити йому оперативно використовувати війська за кордоном навіть без згоди депутатів.

До складу російських збройних сил входять Сухопутні війська, Військово-повітряні сили, Військово-морський флот, а також такі окремі війська, як, наприклад, Космічні і Повітряно-десантні. ЗС Росії нараховують близько мільйона службовців особового складу.

Раніше російські закони передбачали можливість використання військ за кордонами Росії виключно для боротьби з міжнародним тероризмом і виконання завдань відповідно до міжнародних договорів.

Зміні законодавства федерації неабиякою мірою сприяв конфлікт у Південній Осетії в серпні 2008 року. Нагадаємо, тоді Росія ввела війська до Південної Осетії (яку Грузія вважає своєю території) задля "захисту російських громадян". В результаті конфлікту Південна Осетія проголосила незалежність, щоправда, окрім Росії її визнали лише Нікарагуа та Венесуела.

Читайте також:

Москва очікує масштабної війни за нафту і газ

США та Росія проведуть спільні військові навчання

Росія розширить військову присутність у світовому океані

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: