Мєдвєдєв визнав провал в економічних зв'язках з США

Президент Росії на спільній прес-конференції з Обамою висловив незадоволення низьким рівнем взаємних відносин.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв назвав провальним нинішній стан російсько-американських економічних зв'язків.

"У нас дійсно є провал в економічному співробітництві", - заявив він, виступаючи в четвер у Празі на спільній прес-конференції з Бараком Обамою після підписання договору про СНО.

Перш за все, Мєдвєдєв незадоволений низьким рівнем взаємних інвестицій.

"Нагромадження американських інвестицій в російській економіці зовсім небагато, близько семи мільярдів доларів, і ця цифра трошки впала в результаті кризи. Російських інвестицій в США приблизно стільки ж, що, загалом, свідчить про паритет інтересів, у нас далеко не у всіх країнах такий обсяг інвестицій, але якщо зіставити ці цифри з цифрами присутності іноземних інвесторів у американській економіці з держав, порівнянних з РФ за обсягом економічної потужності, то тут різниця в 20-30 разів", - сказав він.

За словами російського президента, Обама і він почали розмову в четвер "не з обговорення гострих міжнародних тем, таких як Іран, Північна Корея, Близький Схід, а з обговорення економічних відносин".

Мєдвєдєв назвав ті області, в яких хотів би в першу чергу розвивати партнерство з США: "створення високотехнологічної економіки в РФ, тут ми відкриті до співпраці і прямо скажу, хотіли б використовувати американський досвід, питання співпраці у сфері енергетики, співробітництва у транспортній сфері, питання ядерної кооперації".

Він також сказав, що "якийсь час назад запропонував повернутися до питання про створення сучасного великого вантажного літака, унікальний досвід створення якого є тільки в США і в Росії".

"Двосторонніх економічних проектів може бути достатньо, і, напевно, не справа президентів займатися кожним з них, але ключові речі ми зобов'язані тримати під контролем", - підсумував Мєдвєдєв.

Читайте також:

США і Росія підписали договір про роззброєння

Обама та Мєдвєдєв прибули до Праги підписувати договір по СНО

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Кремль погодив всі документи для підписання договору з США про озброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: