Мєдвєдєв захистив арктичні претензії Росії від сусідніх країн

Приполярні країни роблять активні кроки з розширення свого науково-дослідного, економічної та військової присутності в зоні Арктики.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, виступаючи на засіданні Ради безпеки РФ, присвяченому глобальних змін клімату, заявив, що неприпустимі спроби деяких країн обмежити доступ Росії до арктичних родовищ.

Як попередив глава держави, кліматичні зміни можуть породити не тільки фізичні зміни в області природного середовища, а й міждержавні протиріччя, пов'язані з пошуком і видобутком енергоносіїв, з використанням морських транспортних шляхів, біоресурсів, з дефіцитом водних і продовольчих ресурсів.

В даний час приполярні країни роблять активні кроки з розширення свого науково-дослідного, економічної та військової присутності в зоні Арктики. Спроби цих країн обмежити доступ Росії до розробки та освоєння арктичних родовищ неприпустимі з правової точки зору і несправедливі з позицій географічного положення та історії Росії, вважає президент.

Як відзначив Мєдвєдєв, у ході реалізації кліматичної доктрини будуть розроблені і впроваджені державні програми, розраховані на пом'якшення антропогенного впливу на атмосферу, адаптацію до її змін, які відбуваються на планеті, перш за все в Арктиці.

Президент закликав підвищити надійність об'єктів цивільної та військової інфраструктури в районах Крайньої Півночі, де спостерігаються складні кліматичні умови. Як відзначив Мєдвєдєв, деградація багаторічної мерзлоти на півночі Західного Сибіру і північному сході європейської території Росії потенційно здатна викликати пошкодження будівель та комунікацій.

На засіданні Ради безпеки глава держави перерахував і інші кроки, які необхідно вжити для запобігання негативного впливу глобальної зміни клімату на національну безпеку. За його словами, необхідно буде створити нові фінансові та інституційні механізми, передбачити стимули для технологічної модернізації підприємств, систему заохочень для тих компаній, які займаються модернізацією і досягають суттєвих результатів.

Президент не виключив можливість проведення коригування будівельних норм і технічних регламентів з урахуванням що відбуваються або очікуваних змін клімату.

Мєдвєдєв доручив уряду до 1 жовтня затвердити комплекс заходів щодо реалізації кліматичної доктрини Росії. Він підписав цю доктрину в кінці грудня. У документі дається аналіз наслідків змін клімату для Росії і визначаються напрямки дій в економіці.

Читайте також:

Рівень Світового океану підніметься на 1,5 метри

Кліматологи зізналися у знищенні даних по глобальному потеплінню

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: