Мєдвєдєв закликав не будувати "китайську стіну" між владою та опозицією

Президент РФ провів зустріч з лідерами опозиційних партій, не представлених у Думі.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв 11 червня провів зустріч з представниками опозиційних партій, які не пройшли до парламенту.

На ній глава Кремля пообіцяв внести зміни у виборче законодавство країни, закликав ділитися ідеями з модернізації, а також виразив надію, що між ним і опозицією не виросте "китайська стіна".

Зустріч з президентом трьох непарламентських партій – "Патріоти Росії", "Яблуко", "Права справа" - продовжувалася більше трьох годин і завершилася увечері. Головними темами обговорення стали вихід з кризи і вдосконалення партійно-політичної системи.

Мєдвєдєв одразу розповів опонентам, що вважає "такого роду зустрічі дуже корисною" і висловив надію, що вони "цілком вірогідно, рано чи пізно повернуться до парламенту". При цьому президент назвав справедливим той факт, що партії, які пройшли і не пройшли до парламенту, не мають в своєму розпорядженні рівних стартових можливостей.

"У тому, що політичні парламентські та непарламентські партії не мають рівні стартові можливості, є елемент певної справедливості, тому що парламентські партії, як би ви ні ставилися до ваших колег, тих політичних засобів, які вони використовують, до їх ідеології, вони все-таки пройшли через горнило політичної боротьби і в чесному поєдинку завоювали своє право представляти інтереси громадян РФ в нашому парламенті", - сказав Мєдвєдєв.

При цьому президент РФ відзначив, що непарламентські партії повинні брати участь в політичному житті країни.

"Інше питання - чи треба нам, щоб між парламентськими партіями і непарламентськими партіями проходила така "китайська стіна", яку непарламентські партії ніколи не зможуть подолати? Відповідь негативна. Цього державі і нашій молодій політичній системі не потрібно", - заявив він.

Зміни у виборчому законодавстві

Під час зустрічі Мєдвєдєв повідомив, що готовий обговорювати питання про мінімізацію або відміну збору підписів партіями для участі у виборах. "Ми не повинні повертатися у 90-ті з питання, скажімо, голосування за якісь маленькі партії, які нікого і не представляють, але які дістануть можливість обиратися, - сказав при цьому президент. - Але, з другого боку, я розумію всю недосконалість механізму збору підписів, дійсно там є і елементи корупції, і формальний момент".

Він також вважає за можливе розширити дію закону про доступ партій до засобів масової інформації, включивши в нього і непарламентські партії. Нинішній закон про рівний доступ до ЗМІ парламентських партій він назвав "пробним", пояснивши, що він прийнятий для захисту прав опозиційних партій, "тих, хто не знаходиться у керма влади, але тих, хто пройшов до парламенту". Він запропонував спочатку прослідкувати практику його застосування, а потім вже змінювати його слабкі або неефективні сторони.

Лідер російської держави також пообіцяв закрити питання про борги партій, що не пройшли до парламенту. "Ми дійсно цією темою займалися, мені адміністрація про це докладала, зараз ми по суті ввели мораторій на виконання цього обов'язку", - визнав президент.

Антикризові пропозиції опозиціонерів

На зустрічі з опозицією президент торкнувся проблеми виходу з кризи. Так, Мєдвєдєв частково підтримав "яблучника" Сергія Мітрохіна, який засудив компанії-монополістів за те, що в кризові часи вони піднімають тарифи, продовжуючи розвивати свої інвестиційні проекти на гроші простих співвітчизників.

"Тарифи - складна і важка тема. Те зростання тарифів, яке відбувається, - ми розуміємо, що воно відбувається невипадково, - сказав президент. - З другого боку, у нас зараз криза, і ми повинні уважніше стежити за цими процесами".

Мєдвєдєв також підкреслив, що владі "відомі всі бонуси" держкомпаній і на них вже "накладений мораторій".

"У ряді випадків можна, звичайно, і обмежити апетити і відмовитися від якихось програм, хоча в цілому для економіки робити це все-таки не дуже добре. З чим я точно згоден - так це з тим, що потрібно стежити за апетитами крупних компаній і взагалі за будь-якими компаніями, які одержують державну підтримку", - сказав голова Кремля.

Опозиція задоволена

Опозиція повідомила, що залишилася задоволена зустріччю із президентом. Так, голова "Яблука" Сергій Мітрохін після бесіди з Мєдвєдєвим сказав: "Зустріч була корисна. Нам вдалося донести важливі речі про те, що відбувається в країні".

З ним згодний і співголова "Правої справи" Леонід Гозман. "На превеликий подив для мене несподівано бесіда вийшла дуже відвертою. Я сказав все, що думав, у тих словах, в яких хотів про це сказати", - сказав він.

Читайте також:

Мєдвєдєв порадив Києву не ображатися, а шукати гроші за газ

Google поховав Дмитра Мєдвєдєва

Мєдвєдєв доручив ФСБ виявляти і знищувати бандитів

Мєдвєдєв пожалівся Жириновському, що Україна від них відвернулася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: