Мєдвєдєв запропонував перевіряти російських школярів на наркоманію

Правозахисники вважають обов'язкове тестування на наркозалежність серед дітей неправомірним.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв вважає за необхідне обговорити можливість введення обов'язкових перевірок на наркоманію в освітніх установах Росії.

Про це він заявив на засіданні Ради безпеки, присвяченому вдосконаленню заходів з протидії незаконному обігу наркотиків.

Мєдвєдєв відзначив, що російські шкільні програми приділяють недостатню увагу проблемі наркоманії серед молоді та підлітків. Президент запропонував також “подумати про обов'язкове тестування учнів всіх освітніх установ” для своєчасного виявлення малолітніх наркоманів.

Російський президент підкреслив, що поширення наркоманії становить загрозу національній безпеці та демографічній ситуації в країні. За його даними, в даний час реальна кількість споживачів наркотиків в Росії складає від 2 до 2,5 мільйонів людей. “Найнебезпечніше, що дві третини з цієї кількості людей – це молодь у віці до 30 років”, - сказав глава держави.

Введення обов'язкового тестування шкіл, що вчаться, і вузів РФ на вжиток наркотиків впродовж декількох останніх років домагається Федеральна служба з контролю за обігом наркотиків (ФСКОН). Не дивлячись на протести правозахисників, у тому числі уповноваженого з прав людини в РФ Володимира Лукіна, подібні заходи вже введені в кількох регіонах РФ.

Обов'язкове тестування учнів на виявлення наркозалежності, яке запропонував Мєдвєдєв, без згоди батьків є неправомірним, заявив директор загальноосвітнього центру "Царіцино", член Суспільної палати РФ Юхим Рачевський. Він, посилаючись на Конвенцію про права дитини, додав, що для цього потрібна згода батьків, тому що мова йде про неповнолітніх.

Читайте також:

Дружина Бандераса лікується від наркоманії

Українські підлітки – в центрі епідемії СНІДу

Наркоманів лікуватимуть золотом

Українці підсіли на цифрові наркотики

ВідеоМєдвєдєв пропонує перевіряти учнів на наркотики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: