Мєдвєдєв запропонував створити міжнародний суд над піратами

Російський президент розповів, що робити з сомалійськими піратами: кидати за борт не прийнятно, треба віддавати судові.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв виступив з пропозицією створити спеціальний міжнародний суд над морськими піратами.

Про це він заявив на зустрічі з військовими моряками в Сочі, додавши, що раніше вже давав Генпрокуратурі доручення з'ясувати можливості втілення своєї ініціативи в життя.

"В середні віки їх кидали за борт, але сьогодні, для цивілізованих людей, це неприйнятно. Треба віддати їх суду", - сказав він. Дмитро Мєдвєдєв також вручив державні винагороди 15 військовослужбовцям, що взяли участь в боротьбі з піратами в Індійському океані. Наприклад, 29 квітня цього року корабель "Адмірал Пантелєєв" судно з 29 піратами Сомалі на борту.

За словами президента, російські військові кораблі продовжать службу біля берегів Сомалі, де з жовтня 2008 року, серед інших одиниць міжнародних військово-морських сил, вони забезпечують безпеку цивільних і торгівельних судів. Як відзначив Мєдвєдєв "ситуація в Аденській затоці, на жаль, не покращується, а погіршується".

На думку Мєдвєдєва, існує декілька варіантів рішення проти частих захоплень морських піратів, проте, не всі з них однаково ефективні. Наприклад, вважає російський президент, можна здавати їх владі Сомалі, але "результат буде нульовим, вони наступного ж дня візьмуться за старе".

Крім того, на думку Мєдвєдєва, в тому, що пірати так довго і безкарно діють біля берегів Сомалі, явно є елемент корупції і потурання владі. Інша можливість - видавати піратів тим країнам, судна яких були захоплені. Проте, сказав Мєдвєдєв, не всі країни, можливо, захочуть привезти морських розбійників на свою територію.

Найприйнятнішим варіантам російський лідер вважає створення міжнародного суду. "Можливо, це буде міжнародний суд або суд, що діє на тимчасових початках але це було б правильно по суті", - сказав він.

Проблема боротьби з морськими піратами обговорювалася і на саміті "Великої вісімки" в італійській Аквілі.

Країни-учасниці ще раз підтвердили готовність до всесторонньої співпраці в цьому питанні не лише один з одним, але і з іншими державами, що бажають допомогти в справі безпеки морських судів.

Читайте також:

Біля Камеруну захопили в полон траулер з двома українцями

Звільнені з полону сомалійських піратів українці повернулися додому

Звільнені з піратського полону українські моряки прибувають до Одеси

Моряк Faina збожеволів після піратського полону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: