Мєдвєдєв запропонував вирішувати газові суперечки в спеціальному інституті

Мєдвєдєв уважає, що необхідний міжнародний інститут для вирішення газових питань. Таких, які склалися між Україною та Росією.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявляє про необхідність створення спільно з Європою спеціального інституту для вирішення газових суперечок, подібних тому, яка сталася між Росією і Україною в січні цього року.

"Нам на майбутнє дуже потрібний такий спеціальний інститут, який буде такого роду колізії розглядати, і не просто розглядати, а розглядати з належним авторитетом", - сказав Мєдвєдєв на зустрічі з керівниками російських і зарубіжних енергетичних компаній.

Російський президент також підтвердив російську позицію про те, що Енергетична хартія не може впоратися зі всіма проблемами в цій сфері. Президент РФ нагадав, що учасниками цієї Енергетичної хартії є ряд держав, у тому числі Україна.

"Ця Енергетична хартія допомогла в ході відомого газового конфлікту на початку цього року? Процедури, які закладені в цій хартії, не працювали, стимул-реакції, які в ній закладені, не працювали, договір до Енергетичної хартії не застосовувався. Це означає, що ми повинні отримати якісь інші основи для того, щоб такого роду конфлікти були вирішені", - сказав він.

На думку Мєдвєдєва, забезпечення енергетичної безпеки в Європі є спільною справою всіх учасників процесу. І від того, як активно над цим працюватимуть і уряд, і компанії різних країн, залежить те, який інститут регулювання в цій сфері буде створений. "Росія до цього готова", - сказав Мєдвєдєв.

Російський лідер також повідомив, що рекомендує Києву не ображатися на законні вимоги Москви сплатити газ, а шукати джерела фінансування.

Раніше уповноважений президента України по міжнародних питаннях енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Секретаріат президента України розраховує на вибачення Росії перед Україною за заяви про неплатоспроможність "Нафтогазу".

З кінця травня влада Росії та керівники “Газпрому” не раз заявляли про неспроможність України заплатити за спожитий у травні газ, що може призвести до припинення постачань газу в Європу вже в червні - на початку липня.

Сьогодні, 5 червня, Україна направила "Газпрому" травневий платіж у розмірі 3,8 млрд. грн. за спожитий газ.

Контракт "Газпрому" і "Нафтогазу України" щодо постачаннях газу в 2009-2019 роках передбачає оплату газу не пізніше сьомого числа "місяця, наступного за постачанням", а також перехід на авансову систему розрахунків в разі першого ж неплатежу.

Читайте також:

У Ющенка вимагають від Росії вибачень

Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

Гроші для "Газпрому" взяли за рахунок кредиту

Україна надрукувала грошей, щоб заплатити Росії за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: