Мєдвєдєв запропонував ввести відповідальність країн за аварії на АЕС

Пропозиції президента Росії включають також розробку додаткових вимог до регламентів будівництва АЕС в сейсмічно небезпечних зонах.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв запропонував закордонним партнерам встановити відповідальність кожної держави за достатність і своєчасність заходів реагування на аварії на атомних електростанціях. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Пропозиції, згідно з повідомленням, включають також розробку додаткових вимог до регламентів будівництва АЕС в сейсмічно небезпечних зонах і на територіях, де ймовірні інші природні катаклізми.

Мєдвєдєв також запропонував розробити єдиний регламент взаємодії держави, наглядового органу і експлуатуючої організації у разі аварії.

Пропозиції російського президента відправлені до МАГАТЕ та інших міжнародних організацій.

Раніше, в ході виступу в Чорнобилі, після церемонії, присвяченій 25-річної річниці аварії на АЕС, Мєдвєдєв розповів, що Росія висуне ці пропозиції на найближчому саміті "Групи восьми".

Нагадаємо, останнім часом увага світової спільноти прикута до Японії, де внаслідок потужного землетрусу та цунамі сталося кілька аварій на АЕС. Найбільш небезпечною наразі є ситуація на станції "Фукусіма-1" де вже встановлений рекорд радіаційного випромінювання.

Читайте також:

США визнали Україну лідером у сфері ядерної безпеки

Учені: реальні наслідки аварії на ЧАЕС стануть відомі до 2026 року

Радіоактивна вода на "Фукусіма-1" може закипіти

Японці вигадали, як захистити найбільшу АЕС у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: