Мєдвєдєв запропонував заборонити "лампочки Ілліча"

"Лампочка Ілліча" використовує для освітлення тільки п'ять-десять відсотків споживаної енергії. Решту електрики така лампочка переробляє в тепло.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв оголосив, що в Росії може бути заборонений продаж ламп розжарювання. Таку заяву президент зробив в Архангельску на засіданні президії Держради з питань підвищення енергоефективності.

Мєдвєдєв зазначив, що для вирішення завдань в галузі енергозбереження, які стоять перед Росією в даний час, потрібний "ряд жорстких рішень, а також виконання ряду жорстких рекомендацій". Президент заявив, що відповідальність за виконання вимог енергозбереження будуть нести керівники регіонів і великих промислових підприємств.

Експерти відзначають, що "лампочка Ілліча" використовує для освітлення тільки п'ять-десять відсотків споживаної енергії. Решту електрики така лампочка переробляє в тепло. Більш сучасні флюоресцентні і галогенові лампи коштують приблизно на 30 відсотків дорожче, але працюють приблизно в 10 разів довше. Проекти поступової заборони ламп розжарювання в даний час реалізуються у багатьох країнах світу.

На засіданні Держради з питань підвищення енергоефективності Мєдвєдєв також виступив з критикою російського житлово-комунального господарства. "Найдорожча і неефективна енергетика у нас в ЖКГ", - заявив президент. Інша заява Мєдвєдєва стосується антикризової фінансової допомоги підприємствам. Глава держави запропонував допомагати тільки тим підприємствам, які мають план зниження енерговитрат.

Читайте також:

У Європі заборонили "лампочки Ілліча"

Економні лампи небезпечні через ртуть

Британія відмовилась від лампочок

Австралія переходить на бензин, який не нюхають аборигени

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: