Мєдвєдєв зажадав правди про катастрофу Качинського

Мєдвєдєв переконаний, що необхідно представити всім полякам і жителям Росії, абсолютно повну картину катастрофи літака Качинського "з усіма висновками, і створити для цього всі умови".

Результати розслідування катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського, яке проводить Міждержавний авіаційний комітет (МАК), повинні бути доведені до громадськості в повному обсязі, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в інтерв'ю польським ЗМІ напередодні свого візиту до Варшави.

"Висновки МАК вже є. Я вважаю, що вони повинні бути абсолютно в повному обсязі доведені до всіх зацікавлених осіб. Ці висновки мають бути абсолютно публічними, аж до нюансів: що коли відбувалося, записи розмов екіпажу із землею, з диспетчерами, рішення, які приймалися, чинники, які впливали на прийняття рішень ", - сказав Мєдвєдєв.

Президент РФ заявив, що існує дуже багато версій. "Деякі з них, скажімо відверто, досить сумні. Я зараз не буду, природно, жодні з версій коментувати. По-перше, я не слідчий, а по-друге, я просто не маю на це права з моральної точки зору зараз", - заявив він.

Мєдвєдєв наголосив, що необхідно представити всім полякам і жителям Росії, абсолютно повну картину того, що відбувалося, "з усіма висновками, і створити для цього всі умови".

"На мій погляд, в цьому плані російська сторона свою частину дороги пройшла. Жодного разу не було такої ситуації, прямо вам скажу, коли мені подзвонили б і сказали:" Ви знаєте, ми не знаємо, давати щось польській стороні чи ні " , - сказав Мєдвєдєв.

Згадуючи день трагедії, Мєдвєдєв розповів, що не міг повірити "в те, що це в принципі можливо".

"І як президент, і як звичайний російський громадянин я, природно, в цей момент насамперед відчував скорботу з приводу загибелі великої кількості людей. Це завжди трагедія, коли гинуть люди. Але ця трагедія мала ще й дуже складний, символічний вимір. Літак розбився в дуже скорботному місці. І звичайно, всі ці чинники, не буду приховувати, створювали особливу, дуже важку атмосферу навколо цієї трагедії ", - сказав Мєдвєдєв.

Завдання Росії в той момент було в тому, щоб показати Польщі, "що ми, по-перше, дійсно сумуємо разом з ними, з усім польським народом, і, по-друге, що ми абсолютно відкриті для розслідування обставин цієї трагедії, тому що я розумів, що обов'язково з'являться ті, хто буде висувати найдивніші, парадоксальні гіпотези ".

Раніше повідомлялося, що Росія передала Польщі проект звіту за підсумками розслідування катастрофи літака польського президента.

Літак Ту-154 з польською політичною елітою на борту, зокрема президентським подружжям Качинських, розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Літак прямував на роковини Катинської трагедії. У результаті авіакатастрофи ніхто не вижив.

Читайте також:

Качинський: Росія має визнати Катинь геноцидом

Росія віддасть Польщі уламки літака Качинського

Росія поклала провину за Cмоленську катастрофу на поляків

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: