Мєдвєдєв знає, чим гарантувати енергобезпеку Європи

Росія намагається вмовити європейські країни дати дозвіл на будування газогону ”Північний потік”. Він, на думку Мєдвєдєва, гарантуватиме енергобезпеку Європи.

Проект з будівництва газогону ”Північний потік” (Nord Stream), який передбачається прокласти з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря, вигідний Європі, оскільки гарантує енергетичну безпеку, і Росія продовжить його просувати.

Про це заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом Фінляндії Тар’єю Халонен.

Мєдвєдєв повідомив, що вони обговорювали це питання в конструктивному руслі.

”Хочу подякувати Фінляндії за в цілому позитивний настрій і за продуктивне обговорення цієї теми. Не дивлячись на те, що цей проект викликає різні емоції, ми вважаємо його абсолютно вигідним для Європи в цілому, для окремих держав Європи і маємо намір його просувати”, - сказав Мєдвєдєв.

”Такого роду проекти якраз і створюють каркас енергетичної безпеки в Європі, і наявність більшої кількості маршрутів постачання газу підвищує такого роду безпеку, а не, навпаки, знижує її. Ми, безумовно, продовжимо роботу в цьому напрямі при дотриманні всіх екологічних вимог”, - підкреслив Мєдвєдєв.

Очікується, що ”Nord Stream” протяжністю 1220 кілометрів пройде по дну Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу пропускною спроможністю 27,5 млрд кубометрів газу на рік заплановано на 2010 рік. Проектом передбачається, що газопровід матиме відгалуження в Калінінградську область, Фінляндію, Швецію, Нідерланди і Велику Британію. Основним постачальником природного газу стане Південно-Російське родовище, розташоване на сході Ямало-Ненецького автономного округу.

Для реалізації проекту необхідні дозволи від країн, через води яких він пройде. Проти цього проекту виступає низка країн, зокрема Естонія і Швеція, мотивуючи це екологічною небезпекою, яку може становити будівництво газопроводу. В цілому процес узгодження планується завершити до кінця 2009 року.

Читайте також:

Росія погрожує відмовитися від співпраці з НАТО

Російська міліція готується до дня народження Гітлера

Лукашенко запропонував Євросоюзу подружитися

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: